Hizmet Birleştirme Dilekçesi

0

Hizmet Birleştirme Dilekçesi

Hizmet Birleştirme Nedir?

Hizmet birleştirme dilekçesi kamu kurumlarında veya özel sektörde farklı yerlerde daha önce SSK’lı veya sözleşmeli çalışmış olup ve ne kadar çalıştığını hesaplamak için erken emeklilik isteyen kişilerin ilgili mercilere hizmet birleştirme dilekçesi yazılıp imzalanıp verilir. Hizmet birleştirme dilekçesi kişilerin çalıştıkları gün sayısının sürelerini artırır. İnsanlarda hayatı boyunca çalışıp emeklilik hayalini kurarlar. Emeklilik kişilerin çalıştığı yıllar boyunca birikimidir.

Hizmet Birleştirme Ne İçin Kullanılır?

Yıllarca çalışan kişilerin hayatlarını güvence altına almak isterler. Emeklilikte yıllarca çalışmaların birikimidir. Çalışma dönemlerinde kadroya geçmeden önce sözleşmeli çalışılmaktadır. Kadroya geçtiklerinde emeklilikleri yaklaşmış kişilerin daha önce farklı yerlerde çalıştıkları süreleri hesaplatmak için hizmet birleştirme dilekçesini hazırlanır. Bu dilekçe erken emekli olmanıza yardımcı olacaktır.

Hizmet Birleştirme için Dilekçe Nasıl Yazılır?

Hizmet birleştirme dilekçesi yazılmadan önce hangi kurumda veya özel sektörde çalışıyorsanız hizmet birleştirme dilekçesi konusu ile ilgili kurumunuzun yetkili kişisinden bilgi almanız gerekmektedir. Çünkü kurumlar arasında hizmet birleştirme dilekçesi farklılık olacaktır. Kurumunuzdaki yetkili kişiler sizin nasıl bir yol izleyeceğinizi anlatacaktır. SSK hizmetinde çalışıyorsanız bu kurumda da hizmet birleştirme dilekçesi vererek çalıştığınız günleri hesaplayabilirsiniz.

Hizmet Dilekçesi Nereye Verilir?

Yazmış olduğunuz hizmet birleştirme dilekçesini halen çalıştığınız kurumlara elden teslim etmeniz gerekmektedir. Eğer ki özel sektörde çalışıyorsanız hizmet birleştirme dilekçenizi SSK üzerinden teslim etmeniz gerekmektedir. Hizmet birleştirme dilekçesi 6 ay veya 1 yıla kadar tamamlanabilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir