HGS İtiraz Dilekçesi

0

HGS İtiraz Dilekçesi

HGS İtiraz Dilekçesi Nedir, Neden Yazılır?

Hızlı geçiş sistemi kısaca HGS, trafik yoğunluğunda hem maddi hem manevi anlamda kolaylıklar sağlasa da, HGS nedeniyle kesilen cezalar; sürücüleri ciddi anlamda zora sokmaktadır. Sistemsel hatalar ve sahte plaka kullanarak geçiş yapan kötü niyetli kişiler yüzünden HGS kullanmayan kişilere bile ceza gelebiliyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığı zaman HGS ile yapıldığı iddia edilen geçişin sürücüye ait olmadığını bildirmek amacıyla, HGS itiraz dilekçesi yazılmalıdır.

HGS cezalarının, geçiş ücretinin 10 katı olarak kesildiği düşünülürse, yüksek meblağlarla karşı karşıya kalınması mümkün olabilir. Bu uygulama itiraz ama ile mutlaka dilekçe yazılarak, kesilen cezaya itiraz edilmelidir.

HGS İtiraz Dilekçesi Ne İçin Kullanılır?

HGS İtiraz Dilekçesi, HGS ile ilgili çeşitli nedenlerden dolayı, HGS cezası kesilen sürücü tarafından cezanın kabul edilmediğini belirtmek için yazılan dilekçedir. Sürücüye ait olan HGS cezasının kaldırılması için gerekli işlemlerin başlatılması için kullanılır.

HGS İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Sürücü kendine ait olmadığını düşündüğü bir HGS cezası için, ceza bildirimi yapıldıktan sonra 7 gün içerisinde yazılmak zorundadır. Bu sürede dilekçe Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı, bölge müdürlüğüne cezaya itiraz için dilekçe yazılır. Bu süre geçti ise, Sulh Ceza Hakimliği’ne itiraz dilekçesi yazılmalıdır. İtiraz konusu, sürücünün kişisel bilgileri ve itiraz nedeni detaylı olarak yazılarak dilekçe hazırlanır.

HGS İtiraz Dilekçesi İndir

HGS İtiraz Dilekçesi İNDİR

HGS İtiraz Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

İtiraz dilekçesi hangi kuruma yazılmış ise, dilekçe o kuruma elden teslim edilmelidir.

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir