Hazır CV Doldurma

0

CV Doldurma

İş başvuru sürecinde, başvuru yapacak kişinin değerlendirilmesi üzere hazırlanan özgeçmişler, farklı şablonlar dahilinde, internet ortamlarında paylaşılmaktadır. Her biri farklı bir tasarıma sahip olurken, bazıları WORD dosyası halinde ve bazıları da Excel dosyası halinde hazırlanmış olmaktadır. Bundan dolayı da ilk olarak hazır CV doldurma işlemleri için, bilgisayarlara şablonların indirilmesi gerekmektedir.

Hazır CV nasıl indirilir?

Hazır CV, web sayfası üzerinde, daha öncesinden hazırlanmış bir belge olarak kişilerin karşısına çıkacaktır. Örnekler arasından tercih edilen bir şablon, indir butonları kullanılarak, bilgisayarlara kayıt edilir. Sonrasında ise üzerinde yer alan bilgiler değiştirilerek, CV doldurma işlemi tamamlanır.

Hazır CV DoldurmaHazır CV nasıl doldurulur?

Örnek olarak; WORD ortamında yazılmış, docx uzantılı bir hazır şablonu bilgisayarlara indirdiniz. Bu durumda, o dosya da ve belgede düzenleme yapabilmek için, bilgisayarlarınızda Office programlarının ya da Word uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Sonrasında ise direkt olarak Word ile açtıktan sonra, düzenle seçeneklerinden CV doldurma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Bilgi ekleme ve değiştirme

Hazır CV modelleri genel olarak dolu olarak kişilerin karşısına çıktığı durumlarda, o bilgilerin değiştirilmesi için, klavye tuşlarını kullanmak mümkündür. O bilgileri ‘’ delete ‘’ tuşu kullanılarak silmek ve sonrasında ise imlecin bulunduğu noktada kendi bilgilerinizi girebilmek mümkündür.

Elbette ki örnek olarak iş tecrübelerinde hazır olan şablonda 2 iş tecrübesi kadar kutucuk hazırlanmış olabilir. Bu durumda, satır ve sütun ekleyerek, Excel uzantılı bir CV örneğinde değişim tapabilirsiniz. Eğer ki, Word üzerinde bir tablo oluşturulmuş ise, yine tablo özelliklerinde birkaç değişim ile kendinize uygun olan iş tecrübeleri ya da referanslar için ek satırlar ya da sütunlar oluşturarak, işlemleri tamamlayabilirsiniz. Bu kapsamda, Word kullanımı hakkında ufak bilgilere sahip olmanız gerekiyor.

CV Hazırlarken Sık Sorulan Sorular

Diğer Tüm Mesleklere Göre Hazırlanan CV Örneklerini Görmek İçin TIKLAYINIZ! Tüm CV Örneklerini Görmek için TIKLAYINIZ! (100+ Boş CV Şablonu)

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir