Haysiyetsizlik Nedeni İle Boşanma Dilekçesi

0

bosanma-dilekcesi

Evlilikler genel olarak, hayatı birlikte geçirmek ve paylaşmak üzere oluşturulan kesintisiz organizasyonlardır. Her ne kadar hayat boyu bir birliktelik planlansa da, çeşitli nedenlerle kesintisiz birliktelik sağlanamaz ve evliliklerin önemli bir kısmı ayrılmayla sonuçlanır. Bu boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek!Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR 

……. AİLE MAHKEMESİNE

 

DAVACI :…….

VEKİLİ :…….

DAVALI :…….

KONU : Haysiyetsizlik sebebiyle boşanma talebimiz hk.

AÇIKLAMALAR :1-Müvekkilimiz davalı ile 12 yıldır evlidir. Nüfus kayıtları……. İli, ……. İlçesi, ……. Mah. ……. Cilt No, ……. Sayfa No, ……. Kütük Sıra Nodadır. Tarafların bu evliliklerinden 3 çocuğu bulunmaktadır.

2-Davalı evini uzun süredir ihmal etmekte ve evlilik birliğinin gereklerini de yerine getirmemektedir. Davalı kendi çevresinde pek iyi olarak anılmayan, genelde hırsızlık, uyuşturucu vs suçlardan sabıkalı arkadaşları ile vakit geçirir olmuştur.

3-Bu durum müvekkilimizin ve ailesinin de yaşantısını olumsuz etkilemektedir. Küçük bir kasabada yaşayan müvekkilimizin komşuları, eşinin arkadaşları yüzünden komşuluk ilişkilerini kesmişlerdir.

4-Durum davalıya yakınları tarafından anlatılmış, ancak davalı oralı olmamıştır. Arkadaşları ile birlikte birkaç kere karakolluk da olmuşlardır. Her ne kadar henüz sabıkası olmamışsa da bu durum bile, bu tür bir aile hayatına alışık olmayan müvekkilimizi yıpratmaya yetmiştir.

5-Haysiyetsiz bir hayat süren davalıdan müvekkilimizin boşanmasını istemekteyiz.

YASAL NEDENLER : MK.m.131 ve sair hukuki mevzuat.

KANITLAR : Nüfus kaydı,şahit beyanları ve her tür kanıt.

CEVAP SÜRESİ : 10 gündür.

İSTEM SONUCU : Açıklanan nedenlerle, tarafların boşanmalarına müşterek çocukların velayetinin davacı anneye verilmesine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

DAVACI VEKİLİ
…….

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir