Hatice Karahan Özgeçmiş

0

Hatice Karahan Özgeçmiş

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanın ekonomiden sorumlu başdanışmanı olarak atanan Hatice Karahan’ın merak ettiğiniz bütün yönlerini bu makalemizde bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı ekonomiden sorumlu başdanışmanları arasında yer alan eski gazeteci Yiğit Bulut ve Cemil Ertem gibi isimlerden sonra bir diğer ekonomiden sorumlu başdanışman olarak da Hatice Karahan getirilmiştir. Hatice Karahan’a ait bilgileri aşağıda yer alan bölümler içerisinde bulabilirsiniz.

Hatice Karahan kimdir

Hatice Karahan eğitim bilgileri

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamlayan Hatice Karahan, mezun olduktan sonra çalışmalarına devam etmek üzere ABD’ye gitti. ABD’de eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesinde doçentlik unvanı almaya hak kazandı.

İstanbul’da bulunan Medipol Üniversitesi’nin Ekonomi ve Finans bölümlerini kuran Karahan aynı zamanda kurucu başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. 6 Temmuz 2017 tarihinde ise yaptığı çalışmalar ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dikkatini çekerek ekonomiden sorumlu başdanışmanı olarak göreve atandı.

Hatice Karahan kariyeri

TÜBİTAK bünyesinde danışmanlık görevini üstlenen Karahan aynı zamanda TİM, İSO gibi derneklerde de danışmanlık yaparak ekonomi alanında adından sıkça ettiren isimler arasında kendisine yer buldu. Aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinin ekonomi bölümünde halen aktif olarak ekonomi yazarlığı yaparak bu konuda çalışmalarına devam etmektedir.

TV’net ekranlarında yayınlanan ekonomi programı Makroskop isimli programda da ülkemizin ve Dünya’nın ekonomik durumları hakkında son derece isabetli yorumlar yapmaktadır.

Merak Ettiğiniz Tüm Ünlü Özgeçmişlerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir