Hangi Ay İş Aranmalı?

0

Merhabalar.. Hepimiz biliyoruz ki iş arama süreçlerinde, uygun dönemler vardır. Bu tabiki mesleklere göre değişir. Ancak genel çizelgeye bakacak olursak belirli aylarda, iş alımının daha arttığını, hareketlendiğini göreceksiniz. Hatta inanmayacaksınız ama iş başvurularını yaptığınız günleri bile doğru seçmelisiniz. Yapılan araştırmalara göre haftanın bazı günleri yapılan iş başvuruları daha kolay değerlendiriliyor! Peki gelelim hangi dönem iş aramanız gerektiğine dair tüm tüyoları vermeye:)

Biliyorsunuz ki yılın başında, tüm bütçeler en başından hesaplanır ve değerlendirilir. Yepyeni yıla yep yeni bir başlangıç yapılır. Aynı zamanda yılın başı yani Ocak ayı, zam oranlarının belirlendiği aydır. Bu nedenle Ocak ayında yeni iş arayışları artar. Haftanın gününe bakacak olursakta çarşamba günleri CV ve Özgeçmişlerin değerlendirildiği ana gündür. Haftanın hangi günü iş başvurusu yapmanız gerektiğini nedenleriyle daha önce açıklamıştık!

is-arama

Performans Değerlendirmeleri

Yılın ilk günlerinde, kişilerin bir yıllarının şirkette nasıl geçtiği, kendilerini nasıl geliştirdikleri, şirkete neler kattıkları konuşulur. Burada alınan kararlara göre kişilerin zam oranları belirlenir.

Yapılan istatistiklere göre Ocak ayı bu değişim için en uygun zaman olduğu belirtiliyor. Yeni yıla yenilenerek girmek isteyen adaylar ve şirketler, Ocak ayına bu işleyişi arttırıyor. Bu daha çok yeni yıla giriş heyecanı olarak adlandırılıyor:) Ancak sonuçlar böyle..

basari

İşinizden Menun Olsanız da, İş Fırsatlarını Değerlendirebilirsiniz!

Kim daha iyi bir yerde çalışmak ve daha çok maaş almak istemez ki! Çalıştığınız firmadan yada çalışma şartlarından memnun olabilirsiniz. Ancak bu sizi bir üste taşıyacak teklifleri değerlendirmemeniz anlamına gelmez. Bu nedenle özellikle bu ayarlarda, Özgeçmiş platformarınızı güncel tutmalı, CV’nize son güncel halini vermelisiniz. Bırakın insanlar sizi değerlendirsin.

Yeni yılda iş ararken yapmanız gerekenler çok basit:

CV’nizi güncel tutun.

-Linkedin profilinizi güncelleyin.

-Var olan firmaların ilanlarına göz gezdirin ve başvurun.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir