Hamdi Bilge Aktaş Özgeçmişi

0

Hamdi Bilge Aktaş Kimdir?

Hamdi Bilge Aktaş, yılın en soğuk aylarından olan ocak ayının ilk günü, ayın henüz daha 1’inde, 1962 yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır.

Hamdi Bilge Aktaş’ın Eğitim Hayatı

İlkokulu Erzincan’ın Refahiye ilçesinde okuyan Hamdi Bilge Aktaş, yıl 1973’ü gösteriyorken İstanbul’a göç etmiştir. Burada ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul Suadiye Lisesinde tamamlamıştır.

Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi bölümünde 2 yıl okumuştur. Buradan mezun olduktan sonra ise yıl 1987’ye gelince, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olarak 2.üniversitesini de böylece bitirmiş oldu. Kendisi 1990 yılında Kaymakam olup bu mesleğe kendini adamıştır.

Hamdi Bilge Aktaş Kariyeri

Evli ve 3 çocuk babası olan Hamdi Bilge Aktaş, birçok devlet kamu ve kuruluşlarında bulunmuş ve farklı farklı il ve ilçelerde görevini icra ve ihya etmiştir. Bu il ve ilçeleri size sıralayacak olursak; Ordu-Gülyalı, Bayburt-Aydıntepe, Sivas-Yıldızeli, Düzce-Kaynaşlı ve Rize-Pazar olarak sırası ile yazılan bu yerlerde görevine uzun yıllarını adayarak görevini layık ile icra ve ihya etmiştir.

Hamdi Bilge Aktaş Ödülleri

Devlet Kamu ve Kuruluşlarına yaptığı bu uzun süreli hizmetleri göz önünde bulunduracak olursak, kendisi tüm bu görevlerden oldukça önemli bir tecrübe kazanmıştır. Böylece Hamdi Bilge Aktaş, yaptığı tüm bu uzun yıllarını devlete harcadığı hizmetlerine karşılık olarak hak ettiği yer olan konuma gelmeye hak kazanmıştır. Ve böylece Hamdi Bilge Aktaş, 13 Haziran 2017 yılında Bakanlar Kurulunun vermiş olduğu karar ile Çankırı iline Vali olarak atanmıştır.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir