Hamdi Bilge Aktaş Özgeçmiş

0

Hamdi Bilge Aktaş Özgeçmiş

Devlet tarafından yayınlanmış olan kararname ile Çankırı’ ya vali olarak atanan Mersin’in Akdeniz İlçesindeki kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Hamdi Bilge Aktaş Kimdir?

1962 Yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesinde doğmuştur. Hamdi Bilge Aktaş evli ve üç çocuk babasıdır. Yaşamına Çankırı’da ailesi ile birlikte devam etmektedir.

Hamdi Bilge Aktaş Eğitim Hayatı

İlkokul eğitimini Erzincan’ın Refahiye ilçesinde okudu. 1973 yılında İstanbul’a gitti. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Suadiye Lisesinde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini kazanan Aktaş, iki yıl okuduktan sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesini bitirip kaymakamlık mesleğini eline almıştır.

Hamdi Bilge Aktaş Kariyeri

1990 yılında kaymakam olan Hamdi Bilge Aktaş, ilk olarak görevine Ordu, Gülyalı’da başlamıştır. Daha sonra görev yeri Sivas, Yıldızeli oldu. Kaymakamlık görevi boyunca birçok şehirde görev alan Aktaş sırasıyla Düzce’nin Kaynaşlı, Rize’nin Pazar, Yalova’nın Termal, Bursa’nın Gürsu ilçelerinde görev almıştır.

Eskişehir’de Vali Yardımcısı, Mersin’in Akdeniz ilçesinde kaymakamlık yapmıştır ve belediye başkan yardımcısı olarak görev almıştır.

Belediye başkanı yardımcılığını 6 ay sürdürdüğü dönemde, PKK’nın yoğun olduğu bir ilçede de görev alan Hamdi Bilge Aktaş, örgüt üyeleri ile aktif bir şekilde mücadele etmiştir. İmara uymayan şekilde kumsallara yapılan kaçak yapıları yıkmakla meşhur biri olarak tanınıyor.

Hamdi Bilge Aktaş Ödülleri

Yayınlanan valiler kararnamesi sonucunda Çankırı Valisi Merkeze alınarak yerine aldığı görevler ile dikkat çeken Mersin’in Akdeniz ilçesi kaymakamı Mehmet Bilge Aktaş atandı ve atanan vali gündemde oldukça ses getirmiştir. Yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlar ile Aktaş’ın başarıları görülmüştür. Dikkat çeken bürokrat görevini hala sürdürmektedir.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir