Halkla İlişkiler Ne İş Yapar

0

Halkla İlişkiler Ne İş Yapar?

Bu yazımızda sizler için halkla ilişkiler ne iş yapar, görevi nedir, hangi alanlarda istihdam şansı bulur bu konular hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde halkla ilişkiler görevlisi ne iş yapar merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Halkla İlişkiler Ne İş Yapar?

Halkla ilişkiler memuru/ uzmanı/ personeli hem özel sektörde hem de kamu kurumlarında görev alabilmektedir. Bir nevi firma ile halk arasında ki bağlantı- köprü görevini görür. Bünyesinde hizmet verdiği kurumu halka tanıtma amacı taşır. Basın iletişimlerini, toplantıları, sergileri bir nevi firmanın halk ile bağlantıya geçtiği alanlarda görev edinmeyi amaç belirlemiştir.

Halkla İlişkiler Görevleri

Halkla ilişkiler personeli tanıtıcı haber bültenleri düzenler, broşürler hazırlar, görsel ve yazılı olarak haberler hazırlar, toplantılarda, firma görüşmelerinde devreye girer. Halkın taleplerini firmaya firmanın yaptırımlarını da halka sunar.

Halkla İlişkiler Kaç saat çalışır?

Çalışma saatleri firmadan firmaya farklılık gösterebilmektedir. Eğer bir kamu kurumunda halkla ilişkiler bölümünde çalışıyor ise genel olarak 8- 5 mesaisi içinde çalışmaktadır. Özel sektörde faaliyet gösteren bir firma ile çalışıyor ise bu noktada çalışma saatleri esneklik gösterir. 8 saat de çalışabilirken bu rakam 9 ve 10’ lara ulaşabilir.

Halkla İlişkiler Nerelerde çalışır?

Çalışma alanları son derece geniştir. Kamu kurumlarında ve özel sektörde kolayca istihdam edilebilirler.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Bakımına dikkat edecek güler yüzlü bunun yanı sıra insan ilişkileri kuvvetli, koordine noktasında pasif kalmayan kişiler tercih edilir.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!


Mesleklere Göre Örnek CV’ler

 Diğer Mesleklere Göre Hazırlanmış CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir