Halkbank Servis Görevlisi Mülakat Soruları

0

Halkbank Servis Görevlisi Mülakat Soruları

Halkbank Türkiye Cumhuriyeti devletinin özel sermaye ile kurulmuş bir bankasıdır. Yılın belli dönemlerinde bazı sınavlar ile servis görevlisi almaktadır.

Halkbank Servis Görevlisi Ne İş Yapar? 

Servis görevlisi pozisyonu Halkbank içerisinde uzmanlaşabileceği alanlar bulunduğu gibi ilk adımda her pozisyonda çalışarak eksikleri tamamlamak. Bankanın yükünü azaltmak için gerekli pozisyonlara müdahale yapmakla görevlendirilmiş kişilerdir.

Halkbank Servis Görevlisi Olmak İçin Ne Okumak Gereklidir? 

Halkbank servis görevlisi olmak için lisans mezunu olmak gerekir. Lisans mezuniyetinin bankacılık dışındaki bir bölümden olma şansı da vardır.

Halkbank Servis Görevlisi Mülakat Aşamaları Nelerdir? 

Halkbank servis görevlisi 3 aşamalı mülakat aşamasına tabi tutulmaktadır. İlk aşama KPSS adı verilen Türkiye genelinde yapılan genel bir sınavdır. İkinci aşamada barajı geçen kişilere yapılan kurum içi bir sınavdır. İkinci aşamadan da başarılı olan kişiler son olarak sözlü mülakata tabi tutulur ve başarılıysa kuruma kabul edilmektedir.

Halkbank Servis Görevlisi Mülakatında Sorulan Sorular 

İşe alırken yapılan sözlü mülakatta adaylara bazı sorular yöneltilir. Bu sorular yöneltilmesi bilginin pratiğe dökülmesi konusunda etkili olup saf bilgi ile memur alımının önüne geçilmek için yapılmış, özellikle teke tek insan ilişkilerine yöneliktir. Örnek vermek gerekirse müşteri memnuniyetini sağlamakta amaçlarınız nelerdir gibi sorular yöneltilmektedir.

Halkbank Servis Görevlisi İşe Alım Süreci 

Yukarıda anlatılan süreçleri tamamlayan memur adayının görevli kimlik kartı çıkartılır. Sisteme girişi yapılır ve pozisyonuna uygun bir yer tahsis edilerek işe alım süreci sonlandırılır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir