Halk Bankası Servis Görevlisi Mülakat Soruları

0

Halk Bankası Servis Görevlisi Mülakat Soruları

Halk bankası devletimizin özel sermayeye teşvikle kurdurduğu bir bankacılık kuruluşudur. Kuruluş hükümleri BDDK’ ya tabidir. Düzenlemeler SPK ile birlikte özel teşebbüslerce yapılır.

Halk Bankası Servis Görevlisi Ne İş Yapar? 

Servis görevlisi pozisyonu Halk bankasının genel bir pozisyonudur. Diğer pozisyonlardan farkı destek olarak bulunmakta tek bir iş doğrultusunda hareket etmemekte ve özelleşmek istediğinde pazarlama alanına yönelik profesyonel adımlar atabilme şansı tanınmaktadır.

Halk Bankası Servis Görevlisi Olmak İçin Ne Okumak Gereklidir? 

Halk bankası servis görevlisi olmak için lisans mezunu olmak gerekir. Lisan, yüksek lisans veya bazı meslek gruplarına direk geçiş imkanları sağlanmakla birlikte minimum eğitim şartı olarak ön lisans üstü eğitim istemektedir.

Halk Bankası Servis Görevlisi Mülakat Aşamaları Nelerdir? 

Halk bankası servis görevlisi 3 aşamalı mülakat aşamasına tabi tutulmaktadır. İlk aşama KPSS adı verilen Türkiye genelinde yapılan genel bir sınavdır. İkinci aşamada barajı geçen kişilere yapılan kurum içi bir sınavdır. İkinci aşamadan da başarılı olan kişiler son olarak sözlü mülakata tabi tutulur ve başarılıysa kuruma kabul edilmektedir.

Halk Bankası Servis Görevlisi Mülakatında Sorulan Sorular 

Halk bankası SPK’nın denetiminde olmasına rağmen özel teşebbüs olduğundan sorular kamu istihdamına yönelik değil daha çok bire bir çalışma yani özel teşebbüs çıkarlarına yöneliktir. Örnek vermek gerekirse faiz açıklamalarında kişilere tanınan özel hoş geldin faizlerinin piyasaya nasıl tanıtılması gerektiği bu sorulardan biridir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir