Halk bankası mülakat soruları

0

Halk bankası mülakat soruları

Halk bankası mülakat soruları

Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan bankalardan birisidir. Bugün ise bünyesinde Emlak bankasını, Pamuk bankasını barındıran oldukça büyük bir bankadır. Bu bankada çalışmak ise oldukça zordur yani aslında bankada çalışmak değil bankaya çalışmak için girmek zordur. Oldukça zorlu mülakatlar ve süreçlerinden sonra özenle seçilen kişiler bankada çalışmaya başlar zaten muhtemelen de oradan emekli olurlar. Birçok banka sektöründe çalışan bankacının ya da çalışmak isteyen kişinin hayalindedir bu bankada çalışmak. Peki, halk bankası mülakat soruları ve süreci nasılmış inceleyelim.

Halk bankası mülakat soruları nelerdir?

Genel olarak her bankanın yaptığı gibi birebir görüşmeye davet ediliyorsunuz. Gittiğinizde ufak bir genel kültür testi yapabiliyorlar. Daha sonra 7 8 kişi ile aynı anda görüşüyorsunuz yani her bir birim müdürüyle ya da üstünüzle ayrı ayrı görüşmek yerine hepsiyle aynı anda görüşmüş oluyorsunuz.  Yazılı sınav yaptıkları durumlar da ise sadece kendi alanınızdan bilginizi ölçmek için soru soruyorlar. Bakalım mülakat sürecine giren kişilere neler sormuşlar?

Türkiye’nin hangi ilinde çalışmak istersiniz?

Kendinizi nasıl tanıtırsınız?

Bankamızın seni görevlendirdiği şubeden başka bir şubeye tayin isteyecek misin? Yoksa senin için tüm şubeler aynı mıdır?

Neden İstanbul?

Başkanın sürekli söylediği ‘men dakka dukka’ ne anlama geliyor?

Kariyer hedefiniz nedir?

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir