Haktan Akdoğan Özgeçmiş

0

Haktan Akdoğan Özgeçmiş

Haktan Akdoğan Araştırmacı olmasının yanı sıra aynı zamanda ufolog olarak da bilinir ve Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezinin de başkanıdır. Ülkemizde uzay araştırmaları konusunda en ünlü isimlerin başında gelmektedir.

 Haktan Akdoğan Kimdir?

1965 yılında İzmir’de doğan Haktan Akdoğan 53 yaşında olmasına rağmen büyük araştırmalara ve tezlere imza atmıştır.

Haktan Akdoğan Genel Bilgi

1985 yılında üniversite eğitimi için New York’a gitti. Orada UFO ve uzay hakkında pek çok araştırmaların içinde bulunmuştur. 11 yıl orada kalan Haktan Akdoğan UFO’larla ilgili pek çok gizli belge ve bulgu üzerinde çalışarak uzay konusunda kendisini geliştirmiştir.

Haktan Akdoğan Kariyeri

18 Ocak 2001 tarihinde bu uzay merakını herkese aktarabilmek için Türkiye’de bir ilk olan ve aynı zamanda Dünyada 4. olan İstanbul Uluslararası UFO Müzesi’ni kurmuştur. Hatta tek bir yere bağlı kalmaması için müzeyi mobil hale getirmiş ve Türkiye’nin pek çok farklı yerinde sergilemiştir. Böylece uzay ve UFO hakkındaki bulgularını Türkiye’nin dört bir yanına taşımıştır. Kariyerini televizyon dünyasına da taşıyarak uzun bir dönem Star TV, Kanal 6 ve Flash TV gibi ulusal kanallarda “UFO Gerçeği” adında belgesel içerikli programı hem hazırlamış aynı zamanda hem de sunmuştur.

Haktan Akdoğan Ödülleri

Yaptığı araştırmalar pek çok yerde örnek gösterilen ufolog, aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı pek çok konferansa davetli konuşmacı olarak çağrılmaktadır.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir