Hakan Kalender Özgeçmiş

0

Hakan Kalender Özgeçmiş

Hakan Kalender Kimdir?

Hakan Kalender 1977 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Ankara’da tamamlayan Hakan Kalender Lise eğitimini de Ziraat Meslek Lisesinde görmüştür. Kendisi lisans eğitimini de Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi-Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümünde almıştır. Daha sonrasında eğitimine devam eden Hakan Kalender yüksek lisans öğrenimini de Akdeniz Üniversitesi Tarım Ekonomisi Ana Bilim dalında gerçekleştiren Hakan Kalender, tüm bu eğitim yaşamının ardından Türkiye’nin farklı kentlerinde görev almaya başlamıştır.

Hakan Kalender Hakkında Genel Bilgi

Tarım İl Müdürlüklerinde görev yapmıştır. Buradaki görevlerini layığı ile yerine getiren Hakan Kalender daha sonrasında ise 2004 yılında APK Kurulu Başkanlığı ve Strateji Geliştirme Başkanlığında görev almıştır. Burada 5 yıl görevde bulunduktan sonra görevine 2009 yılında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Proje Yönetimi Koordinatörlüğünde uzman olarak görev almaya devam etti. Burada 2 yıl boyunca görev alan Hakan Kalender buradaki çalışmalara birçok katkıda bulunmuştur.

Burada bulunduğu görev süresi içerisinde AB komisyon grupları ile birçok görüşmede yer almıştır. Burada 2 yıl boyunca görev aldıktan sonra Strateji Geliştirme Başkanlığına Daire Başkanı olarak atanması yapıldı. Hakan Kalenderin burada şu ana kadar yaptığı icraatları sıralayacak olursak bunları şu biçimde sıralayabiliriz: Genel anlamda tarım politikaları üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Yönetici bilgi sistemi, üst yönetime etkin ve doğru veri sağlamaya yönelik çalışmalar ve yine tarımda yatırımın arttırılmasına yönelik çalışmalarda bulunmuştur.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir