Hakan Atilla Kimdir

0

Hakan Atilla Kimdir?

Amerika’nın İran’a karşı olan yaptırımlarını delmiş olduğu iddiasıyla yargılanmakta olan Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Türkiye gündeminde son zamanlarda çok fazla göze çarpan isimdir.

Hakan Atilla Genel Bilgi

İsmi tam olarak Mehmet Hakan Atilla’dır. 1970 yılında Ankara ‘da doğmuştur. Eğitim hayatına da Ankara’da tamamlamıştır.

Hakan Atilla Eğitim Bilgileri

İlköğrenim ve lise eğitimini tamamladıktan sonra eğitim hayatına Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümünde devam etmiştir. Gazi Üniversitesinden mezun olduktan sonra 1995 yılında Halkbank A.Ş de uzman yardımcısı olarak başlamıştır.

Hakan Atilla Kariyeri

Atilla Araştırma ve Planlama Müdürlüğündeki işinden sonra Bankacılık Kartları ve Nakit Yönetimi müdürlüğünde yeni görevini almıştır. Bu birimde uzman olarak çalışan Atilla başarıları ile dikkat çeken bir çalışan olmuştur. Daha sonrasında Stratejik planlama Daire Başkanlığında verilen yönetmen ve bölüm müdürlüğü görevlerini üstlenerek kariyer hayatında önemli adımlar atmıştır.

Hakan Atilla Ödülleri

Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Daire Başkanı olarak 2007-2011 yıllarında görev alan Atilla sonrasında ise Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Mehmet Hakan Atilla, Amerika Birleşik Devletleri (ABD)  İran’a karşı olarak yapmış olduğu yaptırımları deldiği ve bankacılık alanında sahtekarlık yaptığı iddiaları ile FBI tarafından tutuklanarak hakim karşısına çıkarılmıştır.

47 yaşındaki Hakan Atilla Amerika ambargosu altındaki petrolün satışından elde edilen parayı paravan şirketler ile yurt dışı piyasasına aktardığı iddia edilmektedir. Böylelikle Amerika bankalarının bunu fark etmesi engelleniyordu.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir