Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Formu

0

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Formu Nedir ve Neden Yazılır?

Bir kişi çalışmak için veya başka nedenlerden ötürü resmi kurumlar ile bir iş yapmaya çalışıyor ise kişiden istenecek olan formdur. Kişinin güvenilirliği hakkında ceza, yakalama kararı, yüz kızartıcı suçu, ahlaki olarak durumunu, terör faaliyetlerinde bulunup bulunmadığını.  Ülkesine, devletine, çalıştığı kurumlara karşı tutumunu, dolandırıcılık, yalancılık, uyuşturucu madde kullanışı ve satışı yapıp yapmadığı. Yasa dışı faaliyetlerde bulunup bulanmadığını, kaçakçılık, kara para aklama, ihaleye fesat karıştırma, verilen sırları tutmama vs. tespit etmeye yarayan soruşturmanın başlatılması için yazılan formdur.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Formu Ne İçin Kullanılır?

Bu formun amacı devleti temsil edecek veya resmi makamlarla iş yapacak olan kişinin temiz bir birey olduğunu ispatlamak açısından büyük önem arz etmektedir. Kişinin resmi makamlar ile iş yapacağı için istenen bu form ile hakkında detaylı bir soruşturma ile bilgilerinin doğru olup olmadığı emniyet ve kolluk kuvvetleri tarafından detaylı bir şekilde araştırılır.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Formu Nasıl Doldurulur?

Bu formda istenen kişinin bilgileri bilgisayar veya daktilo ile kelime ve harf hataları yapmadan kişinin kendisi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulur. Formda vereceğiniz yanlış bilgiler güvenlik soruşturmanızın olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır bu yüzden buna çok dikkat edilmelidir.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Formu Nereye Teslim Edilmelidir?

Formu sizden istenen devlete bağlı resmi makamlara veya sizi yönlendirdiği kuruma teslim etmelisiniz.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Formu İNDİR

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Formu İNDİR

Diğer Formlara Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir