Güvenlik Görevlisi Nasıl CV Hazırlamalı?

0

Güvenlik görevlisi nasıl CV hazırlamalı?

Güvenlik görevlisi CV hazırlama?

CV yani özgeçmiş işverenin sizin hakkınızdaki ve bu zamana kadar eğitim ve iş alanındaki yaptıklarınız hakkında bilgi edinebileceği kısa bir yazıdır aslında. O yazıyı süslemek etkili yazmak dikkat çektirmek tamamen sizin elinizde. İş tecrübenizle ya da sadece bildiğiniz dillerle belki de sadece okuduğunuz üniversiteyle bir firmanın aranan yüzü olabilirsiniz. Bu tamamen firmanın ne aradığıyla ilgilidir. Örneğin;  güvenlik görevlisi. Daha önce birkaç farklı firmada çalıştınız ve oralarda da güvenlik görevlisi olarak çalıştınız ya da hiç tecrübeniz yok ilk işiniz olacak bir güvenlik görevlisi olarak nasıl CV hazırlamalısınız?

Güvenlik görevlisi CV Örnekleri

  • Öncelikle standart olarak yapmanız gerekenler vardır. Bunlar kişisel bilgileriniz, eğitim bilgileriniz, ikamet durumunuz gibi.
  • Daha sonra fotoğraf koyarken seçici olmalısınız. İnsan kaynakları sizin fotoğrafınıza baktığı zaman evet bununla görüşmeliyiz demeli. Bunun için karşıdan çekilmiş net olan fotoğrafları tercih edin.
  • Daha sonra iş tecrübelerinizi konuşturun. Bunları yazarken sadece bu firmada bu kadar yıl çalıştım değil hangi firmada hangi pozisyonda çalıştıysanız bununla ilgili kısa bilgi verin.

Örneğin; A firmasında 2 yıl güvenlik görevlisi olarak çalıştım. Ya da bu alanda değil başka alanda çalıştıysanız da ekleyin. Sonuçta çalışma ortamını bilmeniz bile işverenler için önemli.

  • Ardından sonra Cv nize kapak hazırlarken ya da kendinizden bahsettiğiniz kısa bir paragraf hazırlarken bir güvenlik görevlisinden işveren olsaydınız siz ne beklerdiniz bunu düşünün. Ve buna göre kısa bir ön yazı yazın.

Örneğin, güvenlik görevlisinin sportif olması beklenen bir özellik olabilir var ise sporla alakanız bunu hobilerinizde mutlaka belirtin diğer yandan size işyerlerini korumanız için emanet ederken size güven duymalılar ve güvenilir olduğunuzu belirtmek adına ilk görüşmeye gittiğinizde kılık kıyafetiniz ve üslubunuzla bıraktığınız intiba çok önemli.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir