Güner Özkul Kimdir

0

Güner Özkul Kimdir?

Usta oyuncu Münir Özkul’un Suna Selen’den olan kızıdır. 1 Şubat 1966 yılın da İstanbul da dünyaya gelmiştir.  Bir dönem hem sunuculuk hem de oyunculuk yapmıştır.

Güner Özkul’un  Aile Hayatı

Ünlü anne ve babanın kızları olarak dünyaya gelmiştir. Babası usta oyuncu Münir Özkul, annesi ise yine usta oyunculardan Suna Selen’dir. Babası ile ilişkisi her zaman çok iyi olmuştur. Baba kız ilişkisinden çok arkadaş gibidirler. Münir Özkul’un oyunculuk yaptığı dönemler de babası ile setlerde bulunmuştur. Çocukluğu babasının oyunculuk yaptığı setlerde geçmiştir. Kendisini abisi ve ablasından daha şanslı görmektedir baba evlat ilişkisi açısından. Güner Özkul bir dönem sperm bankasından hamile kalması ile magazin gündeminde uzunca bir süre yer aldı. Bu konu da sorulan bazı sorulara tepki gösterirken bazılarını cevapsız bırakmadı. 43 yaşında hamile kalan Güner Özkul’un Süreyya Özkul adın da bir kızı vardır.

Güner Özkul’un Eğitim Bilgileri

Grafik bölümü mezunudur. Eğitimini Mimar Sinan Üniversitesinde almıştır. Yine aynı bölümden yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yine Mimar Sinan Üniversitesinde sinema ve televizyon dalında doktora yapmaktadır.

Güner Özkul’un  Kariyeri

Birçok alan da karşımıza çıkmaktadır. Tümay Özokur reklam ajansına bağlıdır. Oyunculuk ve sunuculuk kariyerinin yanın da bir dönem de mankenlik yapmıştır.

Güner Özkul’un  Ödülleri

20 den fazla dizi ve film de rol almıştır. Rol aldığı tiyatro oyunları da bulunmaktadır. Aynı zaman da eğitimini aldığı grafikerlik mesleğini de yapmıştır. Güner Özkul aynı zaman da seslendirme de yapmaktadır.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir