Görüşmelerde Ciddi Mi Olmalıyım Yoksa Konuşkan Mı?

0

Görüşmelerde Ciddi Mi Olmalıyım Yoksa Konuşkan Mı?

Görüşmelerde Ciddi Mi Olmalıyım Yoksa Konuşkan Mı?

İş başvurusu yapan birçok kişinin merak ettiği durumlardan biridir. Görüşmelerde ciddi mi olmalıyım yoksa konuşkan mı? Bu durum tamamen sizin becerileriniz ve başvurduğunuz pozisyonla yakından alakalıdır. İş başvurularında bazen ciddi olmak bazen de konuşkan olmak icap eder. Bu nedenle aradaki bu ince çizgiyi tutturmalı ve iş verenin karşısında akıl dolu hareketlerde bulunmalısınız. Şimdi bir iş görüşmesinde ne yapmanız gerektiğine daha yakından bakalım.

İş görüşmelerinde ciddi mi yoksa konuşkan mı olunmalıdır?

İş görüşmeleri sırasında öncelikle yapılması gereken ortamın havasını süzmek ve buna göre hareket etmek gerekir. Karşınızdaki yetkili ile görüşürken size soru sorulmadıkça fikir sunmamanız önemlidir. Ancak soru sorulduğunda ise suskun kalınmamalı ve sorunun cevabı karşı tarafından beklentilerini karşılayacak şekilde verilmelidir. Bunun yanında başvuru yapılan pozisyon üzerinde ütopik düşünceler ileri sürmek inandırıcı gelmez. Bu yüzden eğer işe kabul edilirseniz, bulunduğunuz pozisyon içerisinde neler yapabileceğinizi daha içten ve samimi bir şekilde fazla abartmadan yetkililere anlatmalısınız.

Görüşme sırasında bazen birtakım şakalaşmalar ve espri yapılan anlar yaşanacaktır. Ancak bu süreç tamamen karşı tarafın kontrolünde olmalıdır. İş veren ciddi konuşmaya başladığı andan itibaren siz de aynı tavrı takınmalı ve ciddi bir konuşmaya dönüş yapmalısınız. Aksi taktirde konuşmalarınız ve hareketleriniz sizi laçka bir kişi olarak ön plana çıkaracak ve küçük bir yüz verme ile şımardığınız anlaşılacaktır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir