Görevlendirme Dilekçesi Örneği

0

Görevlendirme Dilekçesi Örneği

Günümüzde birçok nedenden ötürü görevlendirme dilekçeleri yazılabilmektedir. Bunlar asker yerini değiştirme, polis görev yerini değiştirme, öğretmenleri herhangi bir durum için görevlendirebilme gibi konularda yazılabilmektedir. Bu konularda görev veren kurum ya da firmanın ne için görevi verdiği ve nasıl bir görev süresi olacağı belli olmayabilir.

                Görevlendirme Dilekçesi Örneği Nedir? Neden Yazılır?

                İnsanların görev değişiklikleri ya da herhangi bir göreve atanmasına yönelik dilekçe seçenekleri olan dilekçelerdir. Günümüzde birçok kurum, kuruluş ya da devlet memurlukları için görevlendirme sebebi ile dilekçe yazıldığı görülmektedir. Bu dilekçeler ile birçok kişi kendisine ya da kendilerine verilmiş olan görevleri öğrenmeye sahip olur. Kişinin dilekçe yöntemi ile görevi iptal etme durumu yoktur ancak iptali için ayrı bir mahkeme açılabilmektedir.

                Görevlendirme Dilekçesi Örneği Ne İçin Kullanılır?

Görevi verecek olan kişinin, görevi alacak olan kişiye resmi bir yolla yeni görev işinin arz edilmesi sebebi ile yazılabilmektedir. Günümüzde birçok kurum, firma ve devlet belirli şartlara bağlı kalarak hala görevlendirme dilekçelerini kişilere iletmektedir. Dilekçe resmi bir durum yarattığı için alacak olan kişinin ya da kurumun bu dilekçeyi işleme sokamama gibi bir durumu olamaz. Tüm dilekçeler gibi görevlendirme dilekçeleri de hızlı bir şekilde değerlendirme yapılabilmesi gereken dilekçelerdir.

                Görevlendirme Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Görevlendirme dilekçelerinin yazılış şekli de normal bir dilekçe yazılışı ile aynı şekilde olmaktadır. Sağ üst köşeye tarihin yazılması, üst ve orta kısma görevlendirmenin yapılacağı kişi ya da o kişinin bağlı olduğu kurum ya da firma, altına görevi açıklayan bir anlatım ve sonuna arz etmek üzere bir bitiriş gerçekleştirilmelidir. Bunun yanında sağ alt tarafa da ıslak bir imza atılabilmelidir. Kişi hakkında bilgiler de dilekçe içerisinde verilebilmektedir. T.C kimlik numarası, ad soyadı gibi bilgiler de verilebilmektedir.

                Görevlendirme Dilekçe Örneği Nereye Teslim Edilir?

Görevi yazan kişi ya da kurum tarafından göreve tabi tutulan kişi ya da kurumlara gitmektedir. Dilekçenin muhatabına göre teslim edilme durumu vardır. Dilekçelerde ek belirtiliyor ise dilekçenin sol alt kısmında detaylı bir şekilde de gösterilmesi gerekmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir