Google, Amazon ve Facebook’un En İyileri İşe Alma Sırları

0

Google, Amazon ve Facebook’un En İyileri İşe Alma Sırları

Her yıl Google, Amazon ve Facebook şirketlerine dünyanın farklı ülkelerinden milyonlarca iş başvurusu yapılıyor. Böyle bir durumda şirket sahipleri en iyileri seçmek için mülakat tarzında sorular hazırlayarak en doğru ve yerinde cevabı verenleri takım arkadaşı olarak yanlarında işe alıyorlar.

Google, Amazon ve Facebook İşe Alım Yaparken Nelere Dikkat Ediliyor?

İlk olarak sizi hiç beklemediğiniz bir anda arayabilirler; buna hazırlıklı olmanız gerekir. Her an iş yapmaya hazır olanları işe alırlar çünkü normal ve beklenen bir zamanda herkes soruları düzgün ve doğru bir şekilde cevaplayabilir. Ayrıca, size şirketteki sorunları açıklarlar ve çözüm için fikrinizi isterler.

Teknoloji dünyasını çok iyi bilmekte de fayda var. Daha çok yönlendirmeye ihtiyaç duymayan insanlar daha iyi sonuçlar çıkardığından onlarla çalışmak isterler. Sizden bazı ekipmanların çalışmadığı bir yerde sunum yapmanızı isterler; vazgeçip geçmeyeceğinizi anlamak için. Eğer sunum yapan kişi ekipmandaki sorunu düzeltip ve çok iyi performans göstererek sunumunu tamamlarsa onun için iyi bir avantaj olur.

Mülakatı oldukça kafa karıştırıcı şekilde yapar. Karşıdaki eğer üslubunu bozmayıp uygun cevaplar verirse ondan iyi takım arkadaşı olur. Ama kaba cevaplar verip çabuk sinirlenenlerin başvurusu kabul edilmez.

Cevaplarınızın tutarlı olup olmadığını anlamak için önceden sordukları soruyu tekrar sorarlar ve eğer cevaplarınız da çelişme yoksa güvenilir olduğunuz için işe alınma şansınız yüksek olacaktır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir