Göksel Gümüşdağ Ne İş Yapar?

0

Göksel Gümüşdağ Ne İş Yapar Kimdir?

Göksel Gümüşdağ 10 Ekim 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Doğma büyüme İstanbullu olan Göksel Gümüşdağ aslen Makedonya göçmenidir. Anadolu Üniversitesi işletme mezunudur.

 Göksel Gümüşdağ Hakkında Genel Bilgiler

Göksel Gümüşdağ Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın yeğeni Müge Gülbaran İle   2006 yılında evlenmiştir. Kendisi iki çocuk babasıdır. Kendisi siyasi ve başkanlık kariyerleriyle dolu bir kişidir. Gümüşdağ Elektronik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin yönetim kurulu başkanıdır.

Göksel Gümüşdağ’ın Eğitim Bilgileri

Göksel Gümüşdağ ilköğretim ve Orta öğretimini İstanbul’da tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İktisat ve Bilgi Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur.

Göksel Gümüşdağ’ın Kariyeri

Göksel Gümüşdağ ünlü Türk iş adamıdır. Kariyerine siyasetle başlamış bir kişidir. Göksel Gümüşdağ’ın siyasi kariyeri 2002 senesinde Adalet ve Kalkınma Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği-Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak başlamıştır. Ardından Küçükçekmece İlçesi Belediye meclis üyeliği yapmıştır. Sonrasında ise grup başkan vekilliği görevi yapmıştır. 2004 yılında ise İstanbul BüyükşehirBelediye  meclisinde eğitim gençlik spor ve kültür komisyonu başkanlığı yapmıştır.

2007-2009 ve 2014 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediye ikinci başkan vekilliğine seçilmiş ve halen bu görevine devam etmektedir. 2011 yılında Mehmet Ali Aydınların istifasından sonra Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığını yapmıştır. 2014 senesinden 2017 senesine kadar ise Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığını üstlenmiştir. Göksel Gümüşdağ Spor Toto Süper Lig Takımlarından Başakşehir Spor Klubü Başkanlığını yürütmektedir. Bir ara Kadir Topbaş’ın istifasından sonra adı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile anılmıştır.

Göksel Gümüşdağın Aldığı Ödüller

Göksel Gümüşdağ Milliyet Spor Ödülleri Özel Ödülüne layık görülmüştür.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir