Göç İdaresi Personel Alımı 2018 Başvurusu

0

Göç İdaresi Personel Alımı 2018 Başvurusu

Göç idaresi iş ilanlarının detaylarını merak eden birçok kimse vardır. Bünyede açık olan pozisyonlara başvurmak için ise belli şartlar mevcuttur. Bu şartları taşıyan herkes göç idaresi personel alımlarına başvurabilirler. Başvurular için bilgi edinme ek- 1 ve bunun yanında ek- 2 doldurarak yazılı bir yolla ya da e posta ile ya da faks yoluyla yapılacaktır. İstenilen bilgi ve belgeler istenilen sürede tamamlanıp ilgili merkezlere teslim edilmelidir.

Göç İdaresi Personel Alımında Çalışmak İçin Gerekli Şartlar

KPSS puan türünden istenilen alanda barajı aşmış olmak. 18 yaşını doldurmuş olmak, erkekler için askerliklerini yapmış olmak ya da muaf olmak, TC vatandaşı olmak, ilgili yüksek okul ya da üniversitelerin istenilen bölümlerinden mezun olmak aranan şartların başlıcalarındandır. Yine alana göre özel şartlara uygun niteliklerde olmak diğer detaylar arasında yer alır.

Göç İdaresi CV Örnekleri ve Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Göç İdaresi Personel Alımı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Göç idaresi personel alımı iş başvurusu için gerekli şartları taşıyor olmak ilk basamaktır. KPSS puan türünden en az baraj puanı olan 70 puanı almak başvuru yapmak için diğer bir adımdır. İç işleri bakanlığının resmi internet sitesinde yayınlanan ilanı takip ederek gerekli zaman dilimi içerisinde başvuru yapılabilir. Başvurular e posta veya faks yoluyla elektronik olarak yapılır. Başvuru sonrasında mülakat için çağırılır ve mülakat aşaması geçtikten sonra işe alım yapılır.

Göç İdaresi Personel Alımı 2018 Başvurusu için TIKLAYINIZ

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir