Gizli Müşteri İş İlanı

0

Gizli Müşteri İş İlanı

Gizli müşteri, özel olarak hizmet veren birçok kuruluşun talep ettiği denetçilerdir. Genellikle birden fazla şubesi olan şirketler gizli müşteri uygulamasını kullanır. İşe alınan denetçiler, normal bir müşteri gibi, hizmet veren kuruluşa gider ve orada çalışan kadronun işlerini en iyi şekilde yapıp yapmadıklarını kontrol eder. Genelde bazı ölçütler vardır. Bunlar; nezaket kuralları, müşteriye ilgi, çalışma disiplini vs. gibi. Gizli müşteri, bazen sorular sorarak bazen ise videolar çekerek ve profesyonelce davranarak kendilerinden talep edilen bu görevi yerine getirirler. Sonra da izlenimlerini üst kurumlara eksiksiz olarak bildirirler.

Gizli Müşteri CV Örnekleri ve Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Gizli Müşteri Ne İşe Yarar?

Gizli müşteri, denetçi olarak gittiği kuruluşu üst mercilere raporlar. Bu raporlar sonucunda, üst merciler, kuruluştaki kadronun işine ne kadar özen gösterdiğini, ne kadar çok müşteri çekebildiklerini veya müşteriye nasıl davrandıkları konusunda bilgi sahibi olurlar. Bu doğrultuda müşteri pörtföyünü arttırmak veya kaybetmemek adına, çalışan elemanlara eğitimler verebilir. İşlerini iyi yapanlara motivasyon ödülleri sunabilir. Kötü yapanlara karşı uyarılarda bulunabilir.

Gizli Müşteri İş İlanları Hakkında

Pek çok kurum kendi internet sitelerinde gizli müşteri iş ilanlarına yer verebilir. Ya da gizli müşteri ilanları diye aratarak da birçok kurumun ilanına internetten ulaşmanız mümkündür. Her kurumun kendine özgü yaş, eğitim vs. gibi kriterleri vardır. Kriterleri taşıyan ve bu işi yapabilecek beceriye sahip olan herkes ilana başvurduğu takdirde görevlendirilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir