Gişe Yetkili Yardımcısı Ne İş Yapar

0

Gişe Yetkili Yardımcısı Ne İş Yapar?

Gişe yetkili yardımcısı olan bireylerin banka şubelerinde bankalara gelen müşterilerin isteklerini doğru bir şekilde teyit etmesi gerekmektedir. Özel bankalarda ya da resmi kurumların bankalarının gişe bölümde görev alırlar.

Gişe Yetkili Yardımcısı Görevleri

Hesaba para yatırma ya da hesaptan para çekilmesi vb. konularda görev aldığı gibi EFT/havale işlemleri, çek, senetişlemleri, TL /YP tahsilat ve ödeme işlemleri  müşteriye ürün satma gibi konularda da bankada görev alabilmektedir. Yoğun iş günlerinde koordinasyonu ve nakit dışı işlemler de operasyon  yetkililerine yardımcı olabilmektedirler.

Gişe Yetkili Yardımcısı Kaç Saat Çalışır?

Bankaların belirtmiş olduğu süre sayısı kadar çalışırlar. Haftanın 5 iş gününde, tam zamanlı ya da yarı zamanlı  çalışılabilirler.

Gişe Yetkili Yardımcısı Nerede Çalışır?

Özel bankaların ya da resmi kurumların bankalarında  gişe bölümünde  görev alırlar. Tüm bankalara görev alırlar.

Gişe Yetkili Yardımcısı Aranan Özellikler

4 yıllık Yüksek Öğretim kurumları veya 2 yıllık bankacılık, borsa ve finans, işletme, pazarlama ve sigortacılık meslek yüksek okullarında.  İktisat, maliye, istatistik, ekonomi, Uluslararası İlişkiler, ekonometri, Turizm İşletmeciliği, çalışma ekonomisi gibi bölümlerden  mezun olmak, Mevzuat ve operasyonla işlemleri uygun olarak yerine getirebilmek, MS Office gibi uygulamaları aktif kullanabilmek,  takım çalışmalarına yatkın, insan ilişkileri başarılı, konuşma kabiliyeti olan, diksiyonu iyi, planlama yönü kuvvetli gibi özellikleri olan bireyler  aranmaktadır.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir