Girişimcilik Sertifikası

0

Girişimcilik Sertifikası

Girişimcilik sertifikası girişimci olmak isteyen bireylerin devletten destek alabilmesi için alması gereken sertifikadır. Girişimci adayları bu sertifika ile hem daha iyi bir girişimci olabilir hem de adaylar bu sertifika ile devlet desteklemelerinden faydalanabilmektedirler. Girişimcilik sertifikası ile devlet destek ve ödemelerinden faydalanılır.

Girişimcilik Sertifikası Nedir?

Girişimci olmak isteyen bireylerin alması gereken bir sertifikadır. Bu sertifikaya sahip olan girişimciler KOSGEB’den devlet desteği alabilmesi için girişimcilik sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

Girişimcilik sertifikası alabilmek için KOSGEB’de verilen girişimcilik eğitimlerine katılmak ya da üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da üniversitede seçmeli ders olarak almış olmak gerekmektedir.

Girişimcilik Sertifikası Almak İçin Gerekli Şartlar?

Girişimcilik sertifikası alabilmek için öncelikle esnaf olmak istemek, girişimci bir ruha sahip olmak ve bunların yanında girişimcilik için parlak bir fikre sahip olmak gerekmektedir.

Girişimcilik Sertifikası Almak Ücretli Midir?

Ücretli değildir. Girişimci adayları kurs için herhangi bir ücret ödemezler.

Girişimcilik Sertifikası Kaç Günde Alınır?

Girişimcilik sertifikası üniversiteden mezun olan adaylar için seçmeli ders olarak alınmışsa bir dönemde, KOSGEB tarafından verilen kurslar neticesinde alınmış ise o zaman 32 saatlik eğitim tamamlanmak zorundadır.

Girişimcilik Sertifikası Almak için Yaş Sınırı Var Mı?

Girişimcilik sertifikası için herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur.

Diğer Sertifikalara ve Detaylı Bilgilerine Buradan Ulabşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir