Girişimci iş planı

0

Girişimci iş planıGirişimci iş planı Örneği

Girişimcilerin en belirgin özelliği her zaman farklı tasarımlar ve planlar geliştirmektir. Girişim planları geleceğe yönelik olduğu için her zaman kişinin özelliklerini yansıtan ve tanıtan bir plandır.

Bu planlar girişimciler tarafından en ince ayrıntısına kadar incelenir ve eğer kabul edilecek ise belli bir miktar hibe desteği verilir. Bu verilen hibe ile istenilen planlar yapılır. Bu planların yapılabilmesi için kişinin belirli belgeleri ve sertifikaları alması gereklidir. Bunlar kurs çerçevesin de verilir.

  • Alınan hibenin yapılması gereken plana harcanması gereklidir.

Eğer plan için harcanması geri alınması söz konusu olabilir. Girişim desteği alınabilmesi için kişinin iş planı yapmalıdır ve bu plan işin içeriğini , nasıl bir yol izleneceğini , hangi semt de veya hangi iş yapılacağını içeren bir plan olmalıdır. Bu plan çerçevesinde istenilen tüm planlar gerçekleştirilir. Girişimciler her zaman olmayan daha önce düşünülmemiş olan tasarımları düşünürse bir adım önde olmuş olur. Amaç zaten tasarlanmayanı düşünmek ve bunu faaliyete geçirmektir.

  • Girişimciler genelde genç nüfustan çıkmaktadır.

Bunun nedeni ise gençlerin aklında her zaman daha farklı ve canlı planlar olmasıdır. Girişimci iş planı yapan kişinin fikirleri her zaman eleştiriye açık olmalıdır. Eleştirilir ise eğer yanlışlar düzeltilir aşamalar bir daha gözden geçirilir. Yanlış yapma riski azalır ve plan eksiksiz ilerlemiş olur. Buda tasarımda önemli bir durumdur.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir