Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Alımı

0

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 15 müfettiş yardımcısı alacak

haberi iş umuduyla haber bekleyenler tarafından sevinçle karşılandı.

 

Konuyla alakalı bakanlıktan yapılan duyuruya göre bakanlığın Rehberlik ve Teftiş başkanlığında görevlendirilmek üzere genel idare hizmetleri sınıfında boş bulunan onbeş(15) adet kadroya eleman alımı yapacağı bilgisi edinilmiştir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın müfettiş alımı

Bakanlık hukuk bölümüne alacağı dört kişide İngilizce Almanca veya Fransızca dillerinden en az birini bilen ve KPSS P3 puan türünden 70 puan ve üzeri alan kişiler arasından 4 kişi alacaktır. Bakanlık ayrıca veteriner bölümüne 2, kamu yönetimi siyaset bilimi ve kamu yönetimi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünden 2, iktisattan 1, işletme bölümünden 1, maliyeden 1, elektrik-elektronik mühendisliğinden 1, bilgisayar mühendisliğinden 1 ve kimya mühendisliğinden 1 kişi olmak üzere toplamda 15 kişiyi iş sahibi yapacak.

gıda tarım ve hayvancılık bakanlıgı- mufettis alımıSınava devlet memuru olmak için gerekli şartları taşıyan adaylar başvurabileceklerdir.  Ayrıca adayların 1 Ocak 2013 de 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Adaylar en az dört yıllık öğrenim veren üniversitelerin, başvuruda bulunacakları kadroyla ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. KPSS’den en az 70 şartı olan pozisyonlar için en az 75 YDS puanı gerekmektedir. Erkek adayların askerliklerini yapmış veya ertelemiş olmaları ya da askerlikten muaf olmaları gerekmektedir. Yazılı sınav 21/11/2013 günü Ankara’da saat 10:00’da sözlü sınav ise 2-3-4 Aralık 2013 günü Ankara Rehberlik ve Teftiş başkanlığında yapılacaktır.

Başvuru Formu İçin Tıklayınız! 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir