Gerçeğe Aykırı Beyanda Bulunma Dilekçesi

0

İcra Dilekçe Örnekleriİcra konusunda aradığınız tüm dilekçe örneklerini artık tek adreste bulabilirsiniz! Devlet dairelerinde tüm bildirim ve isteklerinizi dilekçelerle bildirmemiz istenir bizden. Bu yüzden sizlerin işine yarayabilecek çeşitli İcra dilekçe örneklerine ve formlarına sitemizde yer verdik.

İcra Dilekçe Örneklerini bilgisayarınıza indirmek için ihtiyacınız olan konuyu seçip, indir butonuna tıklamanız yeterlidir. Örnek bilgisayarınıza birkaç saniye içerisinde word dosyası şeklinde inmiş olacaktır.

Sitemizde İcra gerekçelerinize göre özel olarak hazırlanmış dilekçe örneklerini bulabilirsiniz. Diğer dilekçe örneklerine İcra dilekçeleri bölümünden ulaşabilirsiniz!

İcra Dilekçe Örnekleri

İNDİR

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

 

 

                                                                                                                       …….

 

 

 

YAKINAN                 :…….

 

VEKİLİ                      :…….

 

SANIK                      :…….

 

SUÇ                          : Gerçeğe Aykırı Mal Beyanında Bulunanın Cezalandırılması

 

AÇIKLAMALAR   :1-Müvekkilimiz adına borçlu aleyhine ../../…. tarihinde ………….. İcra Müdürlüğünün ../…… Esas numarası ile yapılan icra takibine borçlu mal beyanında bulunmuştur. İcra takibi itiraz da görmediğinden kesinleşmiştir.

 

2-Borçlu mal beyanında hiçbir malının ve gelirinin olmadığını ve annesinden aldığı harçlıkla geçimini sürdürdüğünü beyan etmiştir.

 

3-Borçlunun ………….. marka bir araba ile gezdiğini gören müvekkilimiz, aracın plakasını almıştır. Yaptığımız araştırma sonucunda aracın sanık borçluya ait olduğu anlaşılmıştır.

 

4-Borçlu malı olmadığını söyleyerek hem bizi yanıltmış ve hem de suç işlemiştir.

 

YASAL NEDENLER : İİK. Madde 74, 338

 

KANITLAR               : İcra Dosyası, ..AS.234 plaka sayılı aracın trafik kaydı

 

İSTEM SONUCU     : Açıklanan nedenler ile eksik mal beyanında bulunarak suç işleyen sanığın cezalandırılmasına, yargılama giderlerinin  davalıya yükletilmesine ve 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

 

 

YAKINAN VEKİLİ

                                                                                     …….

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir