Genel Koordinatör Ne İş Yapar

0

Genel Koordinatör Ne İş Yapar?

Genel koordinatör çalıştığı şirketin menfaatleri doğrultusunda bölümler ve servisler arası koordinasyonu sağlayan, gerekirse bunları denetlemekle hükümlü ve rapor hazırlayıp şirket yönetimine veya yönetimdeki genel müdüre sunan kişidir.

Genel Koordinatör Görevleri

Genel koordinatörün görevlerine bakacak olursak şöyledir. Çalıştığı şirketin genel müdürüne karşı birince dereceden sorumluluğu vardır. Birimler arası koordinasyonu sağlar çalıştığı sektörün yapacaklarının ve hedeflerinin belirlendiği üst düzey toplantılara katılır. İnsan kaynakları ile gerekli personel eğitimine yardımcı ve öncüdür. Yönetimin genel isteklerini ve verdiği direktifleri eksiksiz ve zamanında yerine getirir. Şirketin rutin işlerini de yüklenir. Bilgi işlem birimini takip eder ve denetler. Bunun gibi şirketin birçok alanında görevlidir.

Genel Koordinatör Kaç Saat Çalışır?

Genel koordinatların çalışma saatleri belirli değildir. Fazladan da mesai yapan bir meslektir. Yönetimin beyni olan bu meslek gerektiğinde birimlerin başında gerektiğinde toplantıda ve eğitimlerde bulunur. Bu da zaman bakımından kısıtlanmaz.

Genel Koordinatör Nerelerde Çalışır?

Büyük özel şirketlerde ve kamuda bazı kurumlarda görev alır. Bazı üniversitelerin öğrenci işlerinde de görev üstlenebilir. Ulaşımda daha çok ihtiyaç duyulan bir meslektir.

Bu Bölümde Çalışanlar İçin Aranan Özellikler

İyi derecede Microsoft Office hâkim olmalıdır. İnsan ilişkilerinde aktif ve sabırlı bir yapıya sahip olmalıdır. Diksiyonu çok iyi olacaktır. Güler yüzlülüğü ve kıyafetleri ile şık ve güzel görünmelidir. Sistem kurma konusunda ve ekip yönetiminde tecrübeye ve beceriye sahip olmalıdır. Arşivleme ve depolamaya vakıf olmak zorundadır. İletişimi de yerinde olursa o zaman yeterli düzeyde koordinatörlük yapabilir.

Genel Koordinatör CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir