Gemi Adamı Maaşları

0

Gemi Adamı Maaşları

Gemi adamı olabilmek için ya bu tarz okullara girerek bu tarz bir iş yapabilir ya da açılan kurslara giderek gemicilik sektörüne adım atabilirsiniz. Gemi Adamı Maaşları 2018 yılı için henüz net değil. Ancak 2017 yılında kıdeme göre değişkenlik gösterme şartı ile 1200 Dolar ile 2800 Dolar arasında değişkenlik gösteriyordu.

Gemi Adamı Ne İş Yapar?

Gemi adamı olarak çalışan kişiler yük gemileri, yolcu gemilerinde yardımcı zabit, stajyer ya da yardım hizmetlerinde çalışan kişilerdir. Kaba taslak olarak bu 3 görevden bir tanesi yerine getirirler.

Gemi Adamı Görevleri nelerdir?

Gemi Adamı mesleğe yeni başlayan kişilere verilen görevler üzerine kurulmuştur. Genellikle destek ekibinde olduğu için ana görevi kendisine verilen emirleri yerine getirmektir.

Gemi Adamı Nerelerde Çalışabilir?

Gemi adamları yük gemileri, yolcu gemileri başta olmak üzere bu alanda çalışmaktadır. Bu tarz gemilerde gemi adamlarının olması zorunludur.

Gemi Adamı Ne Kadar Maaş Alır?

Gemi adamı maaşları denizcilik sektöründe ki en düşük maaşlardan birisidir. Buna rağmen en az 2000 Dolar maaş almaktadırlar. 2018 yılında ise bu rakamın 1600 Dolar ila 3000 Dolar arasında olması bekleniyor.

Ancak bu rakamlar standart Gemi Adamı Maaşları olmadığını söylemekte yarar var. Her firma kendisine göre maaş aralıkları belirlemektedir. Ayrıca bu iş alanında ne kadar tecrübeli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı belirlemektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir