Gelişim Gözlem Formu Örneği 2018

0

Gelişim Gözlem Formu Örneği 2018

Okul öncesi eğitim alan öğrencilerin belirli periyotlarda gelişim gözlem formu doldurulmaktadır. Tüm bu süreçte gerçekleşen gelişiminin nasıl olduğunu ortaya koymak amacı ile kullanılan dorumdur. Günümüzde gelişim gözlem formu örneği için internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Bu formun doldurulmasının asıl amacı eğitim süreci boyunca öğrencilerin gelişiminin ne yönde gittiğinin ölçülebilmesinin belirlenmesidir.

Gelişim Gözlem Formu Örneği Nedir? Neden Yazılır?

Gelişim gözlem formu belirli periyotlarda doldurulan ve öğrencilerin tüm gelişimini takip edebilmek amacı ile tercih edilir. Düzenli olarak doldurulması gereken gelişim gözlem formu sonrasında öğrencilerin gelişim dosyalarına eklenerek takibi yapılmaktadır. Bu formlar öğrencilerin gelişim geriliği olup olmadığının tespitini takip etme amacı ile yazılır ve düzenlenir.

Gelişim Gözlem Formu Örneği Ne için kullanılır ve Nasıl Yazılır?

Gelişim gözlem formu tablo şeklinde olup, gelişim gözlem formu için internetten örneklerine bakabilirsiniz. Öğrencilerin gelişimlerini bir tablo halinde takip edilmesini sağlayan bu forum okul öncesi eğitim kurum adı ve öğrencinin kişisel bilgilerinin doldurulması ile hazırlanır. Tarihler sol sütuna kaydedilir, bilişsel gelişim, dil gelişimi, özbakım becerileri özenle eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır.

Gelişim Gözlem Formu Örneği Nereye Teslim Edilir

Gelişim geriliği olan öğrenciler tespit edilmesi sonrasında eksik yanların belirlenmesi ile eğitim öğretimde öğrencinin daha detaylı şekilde üzerine düşerek eğitilmesine yardımcı olur. Hazırlanan forumlar sistem üzerinden ve dosya ile kaydedilerek kayıt altına alınır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir