Gelir Uzmanı Maaşı 2018

0

Gelir Uzmanı Maaşı 2018

Gelir uzmanlığı mesleği, devlet kurumlarında istihdam edilen bir meslek dalı olmaktadır. Gelir idaresi başkanlığında görev yapan gelir uzmanları meslek gereği bir takım görevleri yerine getirmek ile sorumlu oldukları gibi aynı zamanda bazı yeterliliklere sahip olmalıdır. Bu bağlamda gelir uzmanlığı kapsamında görev yapan gelir uzmanları bazı meslek haklarına da sahip olmaktadır.

Gelir Uzmanı Ne İş Yapar?

Gelir uzmanı olan kişiler; öncelikle kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge ve mevzuatlarda ön görülen işleri yerine getirmek ile görevlidir. Bununla birlikte vergi incelemeleri haricindeki araştırmaları, ekonomik ve mali analizleri yapmak; genel müdürlük tarafında atfedilen görevleri yerine getirmek gelir uzmanının işleridir.

Gelir Uzmanı Görevleri Nelerdir?

Gelir uzmanı görevlerinin başında öncelikle mevzuatta, yönetmelikte ve yönergede kendisi için belirtilen görevleri yerine getirmektedir. Bunun yanı sıra çalıştığı kurumun mali ve ekonomik analizini yapmak da yine gelir uzmanının görevi olmaktadır.

 Gelir Uzmanı Nerelerde Çalışır?

Bir kamu personeli olan gelir uzmanları Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde yani Gelir İdaresi Başkanlığında ya da vergi dairelerinde çalışmaktadır Bununla birlikte devlet kurumlarının mali bölümlerinde de yine gelir uzmanları bulunmaktadır.

Gelir Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

2018 yılı değişiklikleri ile birlikte ¼ kademesinde olan ve en az 25 yıl çalışmış olan gelir uzmanları 3.700 TL civarında maaş almaktadır. Gelir uzmanlığı mesleğine yeni başlamış olan bir kişi ise 3.000 TL dolaylarında maaş ile işe başlamaktadır.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Gelir Uzmanı Haftada kaç Saat Çalışır? 40
Gelir Uzmanı Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 3498 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 375 TL (%9)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 3873 TL (Ocak 2018)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir