Gayrimenkul Sertifikası Nasıl Alınır

0

 Gayrimenkul Sertifikası Nedir?

Gayrimenkul sertifikası, gelir olarak alt ve orta düzeyde bulunan vatandaşları, yerli ve yabancı yatırımcıları; TOKİ tarafından yapılan projelere bütçeleri oranında katılmasını sağlayan belgedir.

Gayrimenkul Sertifikası Nasıl Alınır?   

Gayrimenkul sertifikası sadece TOKİ tarafından verilmektedir. Bu sertifikayı almak için farklı yollar tercih edilebilir. Belli bir meblağ karşılığında sadece TOKİ veya TOKİ ile birlikte çalışan inşaat firması tarafından yer alan bir projede yer alınabiliyor. Gayrimenkul sertifikası;

  • Her hangi bir banka ya da finans kuruluşundan,
  • Katılım bankalarından,
  • Cep telefonu üzerinden istenilen tutara göre verilebilecek bir talimat ile satın alınabilir.

Gayrimenkul Sertifikası Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Gayrimenkul sertifikası almak için özel bir şart bunmaktadır. Sertifika bedelini ödeyebileceğiniz bir gelirin olması yeterlidir. Proje bitine kadar istenilen miktarlarda gayrimenkul sertifikası satın alarak, proje bitiminde daire sahibi olunabiliyor.

Gayrimenkul Sertifikası Kaç Günde Alınır?

Gayrimenkul sertifikası, proje bitine kadar satın alınabiliyor. Bu süre içerisinde alınan gayrimenkul sertifikaları proje bitmeden satılarak, istenirse nakde dönüştürülebiliyor. Gayrimenkul sertifikası istenilen zamanda İstanbul Borsası’na dahi satılabilir. Proje kapsamında tüm güvenceyi TOKİ sağlamaktadır. TOKİ, gayrimenkul sertifikasını satan ihraççı konumundadır. İnşaatın kaliteli ve belirtilen sürede bitmesini TOKİ sağlar.

Gayrimenkul Sertifikası Almak İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Gayrimenkul sertifikası almak için en az 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Ayrıca sertifika bedelini karşılayabilecek bir gelire sahip olunması gerekir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir