Gayrimenkul Danışmanı CV Örneği  

0

Gayrimenkul Danışmanı CV Örneği   

Gayrimenkul Danışmanı Hakkında Genel Bilgi

Gayrimenkul danışmanları arsa, tarla, bina ve diğer gayrimenkullerin kiralama ve alım satım işlemlerini yapan kişilerdir. Firmaların bünyelerinde bulundurdukları gayrimenkulleri müşterilere sunar, yeni bir gayrimenkulün keşfini yaparak değerini belirler, firmalar ve müşteriler arasında dengeyi kurarak karlılığı sağlamaya çalışır. Günümüzde oldukça ilgi gören ve gelişime açık olan bir meslek dalıdır. 

Gayrimenkul Danışmanı CV’si Neleri İçermeli

Gayrimenkul danışmanı CV’si, kimlik ve iletişim gibi özel bilgiler ile eğitim, deneyim, referans bilgilerini de içermektedir. Bu çalışanların pazarlama teknikleri ile alakalı kendilerini geliştirmeleri ve kazandıkları önemli tecrübeleri CV’de belirtmeleri önemlidir.

 Gayrimenkul Danismani CV Orneklerine ve Bos CV Sablonlarina Buradan Ulaşabilirsiniz!

Gayrimenkul Danışmanı CV’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı?

Firma sahipleri Gayrimenkul danışmanlarına güvenmek isterler. Firması adına alım satım yetkisine sahip olan bu kişiler önemli ve nitelikli bir pozisyonda çalışırlar. Giriş yazılarında firmaya bu güveni vermeli ve inancı olmalıdırlar.

Gayrimenkul Danışmanı CV’sinde Eğitim Bilgileri Nasıl Yazılmalı?

Gayrimenkul danışmanı iş ilanlarında genel olarak bir eğitim şartı aranmaz. Ama biz buna en azından lise ve üzeri mezuniyet istenir diyebiliriz. Bu çalışanların satış ve satış yönetimi hakkında bilgili olmaları önemli görülür. Genel olarak kurumsal şirketler bu işi yapan kişilere şube açma yetkisi vererek kendi işinin patronu olmaları sağlanır. 

Gayrimenkul Danışmanı CV’sinde İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı?

Gayrimenkul danışmanları daha önce alanda kazandıkları tecrübeleri son çalıştıkları yer en başta görünecek şekilde CV’de sıralamalıdır. Düzenli ve açık yazılan deneyim paragrafları ilgi çekerse kişiler daha kısa sürede değerlendirmeye tabi tutulurlar.

Gayrimenkul Danışmanı CV’sinde Olması Gereken Kişisel ve Mesleki Yetkinler Nelerdir?

Bu alanda çalışacak gayrimenkul danışmanlarının özellikle güler yüzlü, müşteri memnuniyetine önem veren, dış görünüşüne ve özel bakımına dikkat eden kişiler olması gerekmektedir. Ayrıca diksiyonu düzgün ve hitap şekline önem vermeleri gerekir. Çeşitli bölgelerde keşif yapmak için bulunması gerekeceğinden şirketler bu personellere araç tahsis ederler. Bu sebeple sürücü belgesine sahip olması ve aktif araç kullanması beklenir.

Gayrimenkul Danışmanı CV’sinde Referans Bilgisi Eklemeye Gerek Var mı?

Güven unsurunun çok önemli olduğu bu pozisyon için firmalar kişiler hakkında referans toplamak isteyebilir. Bu sebeple referans bölümü mutlaka doldurulmalı ve doğru bilgiler verilmelidir. Özellikle gayrimenkul sektöründe tanınan bireylerin referans bölümlerine eklenmeleri ve bunların sizler hakkında firmaların referans taramaları yaptığında olumlu görüşler belirtmeleri işe alım sürecinde sizlerin artı kazanmanıza olanak sağlayacaktır. 

Gayrimenkul Danışmanı CV’si Hazırlanırken Yapılan Yanlışlar

Bu pozisyona başvuran adaylara çoğunlukla kendi işinin patronu olacaksın denilir. Bu tabir kişilerde aşırı özgüven yaratır ve CV’de kendini olduğundan fazla göstermeye çalışırsa ters etki yaratabilir. Her zaman mütevazı ve kısa net bilgilerle CV hazırlamaya dikkat edilmelidir.


Mesleklere Göre Örnek CV’ler

 Diğer Mesleklere Göre Hazırlanmış CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir