Gassal Ne İş Yapar?

0

Gassal Ne İş Yapar

Günümüzde farklı meslek dallarından biri olan gassal ölen kişilerin İslami usullere göre yıkanması işlemini yapar. Bu meslek de hem bayanlar hem de erkekler çalışmaktadır. Bayanları bayan gassal yıkamaktadır.

Gassal Görevleri

Yaşamın olduğu dünya da ölüm de kaçınılmaz sonlardan biridir. Önemli olan dünya hayatında güzel işler yapmak ve güzel hatırlanmaktır. Bu nedenle bu dünyadan diğer dünyaya göç öncesi temiz gitme gereksinimler gereği gassal mesleği ortaya çıkmıştır.

 Gassal CV Örneklerine ve Bos CV Sablonlarina Buradan Ulaşabilirsiniz!

Gassal Kaç Saat Çalışır?

Gassal ölen herkesin aynı titizlik ve temizlik ile diğer dünyaya göç etmesi öncesi ölen kişilerin yıkanması ve kefenlenmesi işlemleri için hizmet vermektedir. Genel olarak sabah 09:00 ile akşam 22:00 arasında çalışmalar iş bölümleri olarak düzenlenmişse sürdürülebilir. Ayrıca bölgelere göre çalışma saatleri değişebilir.

Gassal Nerelerde Çalışır?

Cenaze yıkamak için özel olarak hazırlanmış camilerin bu merkezlerinde görev yaparlar. Bu nedenle çalışma adresleri için camiler işaret etmek yanlış olmayacaktır.

Bu Bölümde Çalışanlar İçin Aranan Özellikleri

Gassal olmak isteyenler genel olarak ilahiyat öğrencilerinden seçilmektedir. Fakat farklı bir bölüm okumuşsanız kpss  de gerekli puanı almışsanız gassal olmanıza bir engel yoktur. Fakat korkularınız varsa bu bölümde çalışmanız mümkün değildir.

Gassal Ne Kadar Maaş Alır?

Gassal maaşları devlet eliyle ödenmektedir. Yani devlet memuru olan gassallar bu nedenle memur maaşı ve sosyal hakları almaktadır. Yeni başlangıç yapan bir gassal 1900 Türk lirası ile göreve başlamaktadır. Hizmet yılına göre değişen ücretlendirme esaslarına göre bu ücret 2500 Türk lirası seviyesine kadar dahi yükselebilmektedir.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir