Garson CV Örneği  

0

Garson CV Örneği   

Garson Hakkında Genel Bilgi

Garson, kafe ve restoranlarda şefinin verdiği direktifler doğrultusunda müşteri memnuniyetini benimseyerek servis hizmeti veren kişilere verilen isimdir. Bu kişilerin temiz üniforma giyimli ve oldukça kibar olmaları gerekli görülür. Misafirlerin masalara oturmasından, masaların hazırlanmasına, siparişlerin alınmasından servisin yapılmasına kadar tüm süreci yönetirler.

Garson CV’si Neleri İçermeli

Bir garson CV’sinde sırasıyla, giriş paragrafı, özel bilgileri, eğitim bilgileri, iş deneyimleri, yabancı dil bilgisi, yetkinlikler, ek bilgiler ve referanslar yer alır. Verilen tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olması önemlidir.

 Tum Garson CV Orneklerine ve bos CV Sablonlarina Buradan Ulaşabilirsiniz!

Garson CV’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı?

Giriş yazısının kişi hakkında kısa bir bilgi veriyor olması gerekmektedir. Kişilerin bu yazıda kendi kariyer hedefleri, iş hayatından beklentileri ve firmalara sağlayacaklarını düşündükleri faydaları belirtmeleri doğru olur.

Garson CV’sinde Eğitim Bilgileri Nasıl Yazılmalı?

Garsonlar lise ve üniversitelerde turizm otelcilik bölümlerinin ilgili alt branşlarında eğitim alırlar. Verilen ilanlara bakıldığında garson eğitim şartının en az lise mezunu olduğu görülmektedir. Eğitim dönemi ile ilgili bilgilerin yazıldığı CV bölümünde mezun olunan okul, bölüm ve mezuniyet yılı yazılır. 

Garson CV’sinde İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı?

Garsonlar birebir müşteri ile karşılıklı ilişki içinde oldukları için önemli elemanlardır. Müşterinin aynı restorana bir daha gelip gelmeme kararı yenilip içilenin lezzeti kadar garsonun yaklaşımına göre de değişir. Bu sebeple firmalar deneyimli ve işini iyi yapan garsonlarla çalışmayı tercih ederler. Geçmiş tecrübelerin CV’de yer alıyor olması tercih edilme olasılığınızı yükseltecektir.

Garson CV’sinde Olması Gereken Kişisel ve Mesleki Yetkinler Nelerdir?

Bu alanda çalışacak kişilerin alanları ile alakalı eğitimi almış olmaları gerekmektedir. Özellikle daha kurumsal çalışan restoranlara yabancı misafirlerin de gelebileceği düşünülerek yabancı dil bilen garson tercih edilmesi istenebilir. Garsonların sofra düzeni, servis adabı, temizlik kuralları hakkında da bilgili olması önemlidir.

Garson CV’sinde Referans Bilgisi Eklemeye Gerek Var mı?

CV’lerde mutlaka iş ve özel hayattan referans eklenmelidir. Firmalar çalıştıracakları kişilerin geçmiş çalışmalarını merak edebilir ve bilgi almak isteyebilirler. Bu sebeple eklenen referans iletişim bilgilerinin doğru olmasına dikkat edilmelidir.


CV Hazırlama Adımları

CV Hazırlama İle İlgili Tüm Detaylara Buradan Ulaşabilirsiniz! Yada Siz Sorun Biz Cevaplayalım!
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir