Gaiplik Nedeniyle Boşanma Dilekçesi

0

bosanma-dilekcesi

Evlilikler genel olarak, hayatı birlikte geçirmek ve paylaşmak üzere oluşturulan kesintisiz organizasyonlardır. Her ne kadar hayat boyu bir birliktelik planlansa da, çeşitli nedenlerle kesintisiz birliktelik sağlanamaz ve evliliklerin önemli bir kısmı ayrılmayla sonuçlanır. Bu boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek!Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

……. MAHKEMESİNE

                                                                                                                       ANKARA

 

 

 

DAVACI                      :…….

 

VEKİLİ                        :…….

 

DAVALI                      : HASIMSIZ

 

KONU                         : Gaiplik sebebi ile evliliğin feshi.

 

AÇIKLAMALAR       :1-Müvekkilimizin 25 yıldır evli bulunduğu eşi bundan 12 yıl kadar önce evini terk etmiştir. Evlilik kayıtları …….İli, ……. İlçesi, ……. Mahallesi, ……. Cilt No, ……. Sayfa No ve ……. Kütük Sıra Nodadır. Evliliklerinden ……. bulunmaktadır.

 

2-Tüm aramalara rağmen kendisinden gittiği günden bu yana hiçbir haber alınamayan ……. ile ilgili olarak müvekkilimiz tarafından ……. , ……. tarihinde ……. esas no ile açılan dava ……. tarihinde mahkemece kabul edilmiş ve ……. karar nolu ilam ile müvekkilimizin eşinin gaipliğine karar verilmiştir. Karar usulüne uygun olarak kesinleşmiştir.(Kesinleşme şerhi bulunan İlam ektedir)

 

3-Gaiplik kararına rağmen devam eden evliliğin feshini istemekteyiz.

 

YASAL NEDENLER   : Medeni Yasa ve İlgili Mevzuat

 

KANITLAR             : Nüfus Kaydı, Gaiplik ile ilgili Mahkeme Kararı, tanıklar, her türlü yasal kanıt.

 

İSTEM SONUCU     : Açıklanan nedenler ile müvekkilimizin evvelce hakkında gaiplik kararı verilen eşi ile olan evliliğinin feshine karar verilmesini talep ederiz.

 

 

DAVACI VEKİLİ

                                                                             …….

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir