Ford Otosan Mülakat Soruları

0

Ford Otosan Mülakat SorularıFord Otosan Mülakat Soruları

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan üretim firması ile müşterilerine hizmet veren ve bünyesinde 7600 kişiye istihdam sağlayan Ford Otosan, ülkemizin en çok tercih edilen otomotiv markalarından biri olarak karşımıza çıkar. Her geçen yıl daha da büyüyerek geniş kitlelere hitap etmeye ve ülkenin önde gelen firmaları arasında ilk sıralara yerleşmeyi amaçlayan firma, belirli aralıklar ile boş ya da genişletmek istediği pozisyonlara işçi alımı yapmaktadır. Firma 6 aşamayı başarıyla tamamlayan kişileri mülakata çağırır ve mülakat sırasında çeşitli sorulara tabi tutar. Bu aşamayı da başarılı bir şekilde geçen adaylar işe alınmaya hak kazanır.

Ford Otosan mülakat soruları nelerdir?

Ford Otosan, belirli aşamaları geçen kişileri telefonla arayarak mülakata davet eder. Bunun ardından birkaç farklı adayla beraber sunum ve IQ testinden meydana gelen süreç başlar. Adaylar burada çeşitli konular hakkında değerlendirilir ve bu şekilde şirkette çalışmaya yetenekli olup olmadıkları anlaşılır. Bu aşamada başarılı olan adaylar tekrar aranarak fabrikaya çağrılır ve burada İK ve departman görüşmelerine alınır. Görüşmeler sonucu olumlu yanıt alan adaylar, British Side İngilizce mülakatına girer. Bu aşamayı da başarılı şekilde tamamlayanlar şirkette çalışmaya hak kazanır.

Şirket bünyesinde mülakatlar genelde toplu olarak gerçekleştirilir. 5 – 6 aday aynı anda mülakata girer ve kendilerine şirkette meydana gelebilecek problemlerden birini çözmeleri istenir. Mülakat sırasında adaylar çözüm bulmak için kendi aralarında tartışır ve yetkililer hiçbir şekilde bu çözüm ortaklığına müdahale etmez.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir