Fen İşleri Çavuşu Ne İş Yapar?

0

Fen İşleri Çavuşu Ne İş Yapar?

Belediyelerin park ve bahçe işleri, altyapı hizmetleri ve yol bakım onarım gibi alanlarında hizmetleri yöneten ve yürüten fen işleri müdürlüklerinde görev alan fen işleri çavuşu bu konuda hizmetleri yürüten işçilerin görev paylaşımı ve görevlerin yürütülmesi, görevlerin bölüşülmesi gibi alanlarındaki ilgili hizmetleri yürütmek gibi görevleri bulunmaktadır.

Fen İşleri Çavuşu Görevleri

İlçedeki yapılması gereken altyapı işlerini düzenleyen ve bu konudaki hizmetleri yürüten belediyelerdeki ilgili görevi yürüten kişiler olan fen işleri çavuşu bu konuda altında yer alan personelle iş birliği içindedir. Bu alanda görev alan ve belediyenin almış olduğu kararların yürütülmesi için işçilerle bu konuda işbirliği içinde ilçede yer alan park, bahçe, piknik alanı gibi yerlerin hizmetlerini yürütmek, okul, hastane gibi yerlerin bakımları ve onarımları ile ilgili çeşitli görevleri üstlenmek gibi görevleri vardır.

Fen İşleri Çavuşu Kaç Saat Çalışır?

Fen işleri çavuşu belediyeye bağlı olarak çalışmaktadır ve dolayısıyla bu alanda görev alan kişiler genel olarak 8 saat çalışmaktadırlar. Bu saatten fazla çalışan kişilerin ise belli bir oranda mesai uygulaması yapılmaktadır.

Fen İşleri Çavuşu Nerelerde Çalışır?

Bu konuda istihdam edilen kişilerin genel olarak belediye kadrolarında görev aldıklarını biliyoruz.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Bu alanda çalışmak isteyen veya çalışan kişiler için bu alana uygun şekilde yetkinliklerinin ve deneyimlerinin olması gerekmektedir. Bu alanda işçi olarak çalışmış ve belli bir deneyim sahibi olmuş kişiler gerekse farklı şekillerde farklı belediyelerde deneyim sahibi olmuş olan kişiler bu alanda ve pozisyonda istihdam edilebiir.

Fen İşleri Çavuşu CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir