F1 pilotu nasıl olunur?

0

F1 pilotu nasıl olunur?F1 pilotu olmak için ne yapmak gerekir?

F1 pilotu dediğimiz aslında formula 1 pilotlarıdır. Ancak baştan bilmelisiniz ki formula pilotu olmak biraz pahalı bir spor çeşididir. Yani bunun eğitimini almak için kendinize iyi bir sponsor bulmalısınız ya da maddi durumunuz oldukça iyi olmalı.

Formula 1 eğitimlerini sadece bazı eğitici kişilerden alabiliyorsunuz. Kısacası başta bu konuda uzman olan birinden ki bu kişilerde oldukça sayılıdır, birebir eğitim alıyorsunuz daha sonra aldığınız eğitimi onaylatmak üzere tosfed’e başvurup sertifika çıkarmanız gerekiyor. Lisansınızı çıkardıktan sonra kendinize pistte kullanmak üzere bir ralli aracı kiralamanız aynı zamanda servis elemanları tutmanız gerekmektedir. Son olarak ise, yarışacağınız yarışmaya başvurup yarışmanız kalıyor.

Eğitim almak için önerebileceğimiz eğitmenlerin siteleri;

http://www.volkanisikakademi.com
http://www.tosfed.org.tr
http://www.rally-sport.com

F1 pilotu eğitimi

F1 Plotu olmak için eğitim sürecine kısaca bakacak olursak;

Formula 1 açık tekerlekli yarışların temelini oluşturmaktadır ve bilmeniz gereken bugün çok ünlü olan pilotların daha çocukken bile çok iyi şoförler olduğudur tabi bu şoförlük trafikte değil ancak go kart pistlerindedir. Başlangıçta temel direksiyon, vites gibi eğitimler alırsınız aslında bu eğitimleri bir sürücü kursunda da alabilirsiniz.

  1. İkinci seviye ise yarışı yarışta öğrenmenizdir ancak henüz yarışacak kıvamda olmadığınızdan pistleri öğrenirsiniz ve bu pistlerde araç kullanmaya başlarsınız.
  2. Diğer yandan bu tarz yarışlara zihinsel olarak da hazırlanmanız gerekmektedir, tüm bu durumlara sizi eğitmeniniz hazırlayacaktır. Tek yapmanız gereken pilotluğu gerçekten istemek.
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir