Evlilik Öncesi Danışmanlık Formu

0

Evlilik Öncesi Bilgi Formu 2017

Aile, toplumun temeli ve çekirdeğini oluşturmaktadır. Evlilik ise toplumun sağlıklı idamesinden çok önemlidir ve evlilik kanunlarla korumuştur. İyi bir aile olabilmekte mutlu bir evlilikten geçmektedir. Bunun için de bakanlığımız ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından evlenecek çiftlere danışmanlık hizmetleri sunmak amacıyla evlilik öncesi danışmanlık genelgesi hazırlanmıştır. Evlilik öncesi danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilmek isteyen çiftlere danışmanlık hizmeti veren kişiler tarafından evlilik öncesi danışmanlık formu doldurulmaktadır.

Evlilik Öncesi Danışmanlık Hizmeti Neden Önemlidir?

Evlilik öncesi danışmanlık hizmetlerinde, kişilerin sağlıklı okuryazarlığı geliştirilmesi ve kişilerin sağlıklarına yönelik risklerin erken tespit edilmesi ve tedavisinin yapılarak gerekli önlemlerin alınmasının sağlanması için oldukça önemlidir. Bunun içinde evlilik öncesi danışmanlık hizmetinin eş adaylarına birlikte verilmesi son derece önemlidir.

Evlilik Öncesi Danışmanlık Formunda Neler Bulunmaktadır?

Evlilik öncesi danışmanlık hizmetinden yararlanacak çiftlerin kayıtlarını tutmak adına düzenlenen evlilik öncesi danışmanlık formunda danışmanlık hizmeti verilen kadın ve erkek sayısı belirtilmektedir. Evlilik öncesi danışmanlık hizmetinden yararlanmaya gelenlerden kaç kişiye sağlık raporu düzenlendiği yazılır. Evlilik öncesi danışmanlık hizmetine gelen çiftlerin yaş gruplarına göre dağılımı ve bu kişilerin öğrenim durumu da formun içeriği arasındadır. Evlenecek çiftlerin akraba olup olmadığı da formda belirtilmesi gereken bilgiler arasındadır. Son olarakta evlilik öncesi danışmanlık formunun düzenlendiği ilin adı, sağlık raporunu düzenleyen kurumun adı ve formun düzenlendiği dönem, bu formu düzenleyenin ve onaylayanın isimleri ve imzalarının atılacağı alanlar bulunmaktadır.

 Sağlık Bakanlığı Evlilik Öncesi Formları

1-Evlilik Öncesi Danışmanlık Formu İNDİR

2-Evlilik Öncesi Bilgi Formu İNDİR

 

3-Evlilik Öncesi Risk Raporu (Excel) İNDİR

Tüm Formlara Buradan Ulaşabilir Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir