Ev Cihazları Teknikeri

0

Ev Cihazları TeknikeriEv Cihazları Teknikeri

Ev cihazları teknikeri evlerde kullanılan elektrikli ev cihazlarının üretim, bakım ve onarımı alanında çalışan ara elemandır.

Ev Cihazları Teknikeri – Görevleri:

  • – Ev cihazları üretim sektöründe yeni ürün tasarımında AR-GE mühendisi ile birlikte çalışmak;
  • – Tüm elektrikli ev cihazlarının bakım ve onarım işlerini yapmak;
  • – Personelin görevlerini belirler ve çalışmalarını izlemek;
  • – Çalışma planının uygulanmasını sağlamak ve bunun için gerekli malzeme, alet vb. sağlamak.

Ev Cihazları Teknikeri – Çalışma Ortamı ve Koşulları:

Çalışma yeri teknik servis, fabrika, atölye ve üretim bantlarıdır. Kapalı ortamlarda çalışmakla birlikte sürekli hareket halindedir. Servis için evlere ya da işyerlerine gitmesi gerekebilir. Mühendis, teknisyen ve işçilerle işbirliği içinde görevini yapar. Sürekli olarak müşterilerle iletişim içindedir.

Ev Cihazları Teknikeri – Çalışma Alanı ve İş Bulma Olanakları:

Elektrikli küçük ev cihazları ve beyaz eşya sektörünün tüm bölümlerinde ve ısıtma, soğutma, iklimlendirme sektöründe; üretim teknikeri, servis teknikeri, AR-GE ve ürün geliştirme elemanı ve eğitim personeli olarak iş bulma olanağı vardır.

Beyaz eşya sektörü her yerde gelişmekte ve elektrikli ev gereçleri çeşitlenerek çoğalmakta olduğundan sektörde eleman ihtiyacı sürekli olacaktır. İstihdamda kadın-erkek ayrımı olmayıp her ikisinin de iş bulma şansı aynı oranda yüksektir. Mezunlar aynı zamanda kendi işyerini de açabilirler.

Ev Cihazları Teknikeri – Kazanacağı Ücret Aralığı:

Eğitim sırasında mesleki herhangi bir kazancı yoktur.

Eğitim sonrası ise, özel sektöre ait işyerlerinde farklılıklar göstermekle birlikte ilk işe girişte asgari ücretin 2-3 katı civarındadır. Bu ücret işteki başarıya ve yapılan anlaşmaya göre yükselmektedir. Bunun yanında kendi işyerini açma şansı da bulunmaktadır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir