Eüaş mülakat soruları

0

Eüaş mülakat soruları

Eüaş mülakat soruları 2015

Eüaş diye bahsettiğimiz kuruluş, elektrik üretim anonim şirketler grubudur. Ve bu kuruluş tamamen devletin enerji ve ekonomik politikasına göre verimli ve karlı üretimler gerçekleştirmeye çalışır. Daha kısa bir tabirle ülkemizin enerji ihtiyacını karşılayan kuruluştur.

Tabi söz konusu enerji üretimi olunca bir çok mühendislik kolu devreye giriyor. Bünyesinde çok farklı bölümlerden mühendisler çalıştırmakla birlikte insan kaynakları, finans, muhasebe kısımlarında da yine farklı bölümlerden çalışan barındırmaktadır.

Bünyesindeki kadrolarda değişkenlik göstermektedir. Sözleşmeli çalışanlar, kadrolu çalışanlar ve işçiler kısmı vardır. Bunlarda kendi içerisinde teknik ve idari personel olmak üzere ikiye ayrılır. Şimdi Eüaş mülakat sorularına bakalım.

Elektirik Mühendisleri için hazırladığımız diğer yazılar

Eüaş mülakat aşamaları

Kadrolu olarak çalışanlar, devletin bir kuruluşu olduğundan dolayı KPSS puanı ve merkezi atama sistemi ile atanmaktadır. Yani herhangi bir mülakata girmezler.

Sözleşmeli olarak çalışan grubu ise, Eüaş’ın ihtiyaçlarına göre boş kalan kadroların açtığı ilanlara başvuran kişilerdir. Tabi bu kişilerinde belirli bir KPSS puanı olması gerekmektedir. Ayrıca başvurduğunuz pozisyona göre ingilizce bilgisi de istenebilmektedir.

Sözleşmeli personel ilan açıldıktan sonra sözlü mülakata davet edilir ve bu aşamada asil ve yedekler olmak üzere kazanan insanlar belirlenir. Sözlü mülakat her şehirde yapılabilir. Bir jüri heyeti vardır ve buradaki 4 ya da 5 kişi ile aynı anda birebir görüşülür.

Bu aşamada size yöneltebilecekleri soruların kategorileri ise;

Genel kültür,

İletişim yeteneğinizi ölçmek adına bazı sorular (kendinizi tanıtın gibi.)

Mesleki bilginizi ölçmek adına birkaç soru sorulur ve 100 üzerinden puanlama yapılır. 70 ve üzeri alan adaylar en yüksekten başlanmak üzere sıralanır ve açılan kadro sayısı kadar kişi alınır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir