Esra Dermancıoğlu Kimdir?

0

Esra Dermancıoğlu Kimdir?

7 Aralık 1968 yılı İstanbul doğumlu dizi oyuncu, tiyatro ve sinema sanatçısıdır. Ailenin tek çocuğudur. Şimdilerde oyunculuğu ile tanıdığımız Esra Dermancıoğlu daha 13 yaşında iken lisanslı yüzücü olup Türkiye birincisi de olmuştur.

Esra Dermancıoğlu Hakkında Genel Bilgi

Çocukluğundan beri hep sahnelerde olmak ve oyunculuk yapmak istemiştir. Cümbüş müzik aletini bulan Zeynel Abidin Cümbüş’ ün torunu olduğu bilinmektedir. Ünlü oyuncu her konuda eğitime fazlasıyla önem veren biridir. Oyunculuk hayatına devam etmek için oyuncu olmasına karşı çıkan eşinden ayrılmıştır. Ayrıldığı eşinden bir kızı vardır.

Esra Dermancıoğlu Eğitim Bilgileri

Yüzme dalında Türkiye birinciliği aldıktan sonra lise eğitimini İstanbul Pierre Loti lisesinde tamamlamıştır. Eğitim kariyeri oldukça iyidir. Daha sonraki eğitim hayatına İsviçre de devam etmiştir. Franklin College İsviçre’ de Sanat tarihi bölümünü bitirmiştir. Ama her zaman oyuncu olmak istemiş ve bu yönde de kariyeri için önemli adımlar atmıştır.

Esra Dermancıoğlu Kariyeri

Derya Alabora, Laçin Ceylan gibi isimlerden eğitim almıştır. İlk oyunculuğu Avrupa Yakası dizisinin bir bölümünde konuk oyuncu olarak başlamıştır. Oyuncunun asıl kariyer hayatı Beren Saat ve Engin Akyürek’ in Fatmagül’ ün Suçu Ne? Dizisinde başlamıştır. Bu dizi ile iyice tanınmış ve ünlenmiştir. Bu diziden sonra birçok dizi ve sinema filmlerinde başrol oynamaya başlamıştır.

Esra Dermancıoğlu Ödülleri

Oyuncunun yıldızı bir anda parlamıştır. Oyunculuğu ile tercih edilen kişiler arasında yer almaktadır. Meltem Cumbul ile başrollerini paylaştığı Kadın İşi: Banka Soygunu sinema filmi ile 9. Uluslararası Dadaş Film Festivali En iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir