Eşin Çift Cinsiyetli Nedeniyle Boşanma Dilekçesi

0

bosanma-dilekcesi

Evlilikler genel olarak, hayatı birlikte geçirmek ve paylaşmak üzere oluşturulan kesintisiz organizasyonlardır. Her ne kadar hayat boyu bir birliktelik planlansa da, çeşitli nedenlerle kesintisiz birliktelik sağlanamaz ve evliliklerin önemli bir kısmı ayrılmayla sonuçlanır. Bu boşanma sürecinde sizlerin işini kolaylaştırmak adına, çeşitli nedenlerle ilgili boşanma kararınıza uygun dilekçe örnekleri paylaşıyoruz.

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek!Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

……. AİLE MAHKEMESİNE

                                                                                                                       ANKARA

 

 

 

DAVACI                    :…….

 

VEKİLİ                      :…….

 

DAVALI                    :…….

 

KONU                       : Evliliğin Butlanı İstemimizdir.

 

AÇIKLAMALAR   :1-Müvekkilimiz davalı ile görücü usulü ile evlenmiştir. Nikahları ……. tarihinde ……. Evlendirme memurluğunda kıyılmıştır. Evlilik kayıtları ……. İli, ……. İlçesi, ……. Mahallesi, ……. Cilt No, ……. Sayfa No ve ……. Kütük Sıra Nodadır.

 

2- Müvekkilim ile davalının birbirlerini uzun uzadıya tanıma imkanları olmamıştır. Müvekkilimiz evlendikten sonra davalıda bazı anormallikler hissetmiştir. Aynı yatakta yatmaktan kaçınması, müvekkilimizin önünde soyunmaması bunlardan bazılarıdır. Müvekkilimizin zorlaması ile davalının aslında çift cinsiyetli olduğu ortaya çıkmıştır.

 

3-Senelerdir bu konuda tedavi gören davalı bu konuyu müvekkilimizden gizlemiştir. Müvekkilimiz davalının bu hastalığından haberli olsa idi bu evliliği asla gerçekleştirmezdi.

 

4-Müvekkilimiz esaslı bir hataya düşmüş, ancak bu konuda davalı tarafından da yanıltılmıştır. Toplum içinde düştüğü komik durum ve evlilik için yaptığı giderler nedeni ile maddi ve manevi dava haklarımızı saklı tutuyoruz.

 

5-Müvekkilimizin davalı ile yaptığı evlilik akdinin feshini istiyoruz.

 

YASAL NEDENLER : MK.m.112 ve devamı.

 

KANITLAR               : Nüfus kaydı, Yasal ve Takdiri Diğer Kanıtlar vs.

 

CEVAP SÜRESİ       : 10 gündür.

 

İSTEM SONUCU      : Açıklanan nedenler ile evlilik akdinin feshine karar verilmesini, yargılama giderlerinin  davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

            DAVACI  VEKİLİ

                                                                      …….

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir