Erasmus İçin Nasıl CV Hazırlanır?

0

Erasmus İçin Nasıl CV Hazırlanır?

Erasmus nedir?

Erasmus programı, yükseköğretim öğrencilerine yurt dışında eğitim sunma imkânı veren bir programdır. Bu programa başvuran öğrenciler öncelikle İngilizce yeterlilik sınavına girmelidir. O sınavdan geçerli puan aldıktan sonra erosmuş programına katılmaya hak kazanırlar. Daha sonra gitmek istedikleri ülkeyi seçmeleri gerekir. Bu süreçten sonra erosmuş programına resmen seçilmiş olurlar.

Başvuru ve bekleme sürecinde öğrenim görülen üniversite her konuda öğrencilere yardımcı olur. Formlar ve toplanacak belgeler üniversiteden üniversiteyi değişiklik gösterebilir. Bu konuda erosmuş koordinatörlüğünden yardım almak gerekir.

Europass CV Örnekleri – TIKLA İndir!

Erasmus için CV nasıl hazırlanmalıdır?

Erasmus programına hazırlanırken toplanacak belgelerin içinde CV’nin de olması gerekir. Bu CV’ye kişisel bilgilerin yanı sıra okul, iş, gezilen yerler, katılınan programlar, sergiler, seminerler dahil bütün detayları yazmak önemlidir. Çünkü erasmus programına katılan öğrencilerin sosyal olmaları program açısından önemlidir. Yurt dışındaki üniversiteler erasmusa katılan öğrencilerin sosyal olmalarına önem verir. Bu sebeple erasmus için CV hazırlarken çok dikkatli olmak gerekir. Önemli olan her şeyin CV’de yer alması gerekir. Öğrencinin erasmus programına seçilmesi için bu nokta oldukça önemlidir. Erasmus için CV hazırlamaya yardımcı birçok site bulunmaktadır. Buralardan yardım alınabilir.

Erasmus için CV hazırlanan programların başında europass gelir. Bu Avrupa standartlarına göre CV hazırlayan bir programdır. Daha detaylı ve gerekli bilgiler yer aldığı için bu cv programı daha çok tercih edilmektedir.

2017 Europass CV Hazırlama Tüyoları!


CV Hazırlarken Sık Sorulan Sorular

CV Hazırlama ile ilgili Tüm Sorularınızın Cevaplarını Buradan Ulaşabilirsiniz!


 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir