En Yüksek Maaş Alan Meslekler 2017

0

En Yüksek Maaş Alan Meslekler 2017

Günümüzde meslek sahibi olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği sorunun cevabını bulmanıza buradan yardımcı olacağız. Özellikle maaş konusunda hangi mesleklerin oldukça yüksek olduğuna dair merak ettiğiniz detayları buradan açıklayalım.

Bu sıralamanın yapılırken özellikle firmaların ve şirketlerin büyüme hızları dikkate alınarak ortalama maaşları hesaplanmaktadır.

 

Uzay mühendisliği

Geleceğin meslekleri arasında en çok kazandıran Uzay Mühendisliği oldukça dikkat çekmektedir. Maaş olarak ise 68 Bin Dolar maaş ile ilk sırada yer almaktadır. Dünya’nın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alan ülkelerin uzaya dönelik olarak yatırım yapılmasından sonra bu en çok

merak edilen meslekler arasında gelmektedir.

Kimya mühendisliği

Günümüzde en çok kazandıran meslekler arasında dikkat çeken bir meslekte Kimya mühendisliği. Gelişme gösteren ülkelerde oldukça revaçta olan bu mesleğin yıllık ortalama kazancı ise 70 Bin Dolar olarak gösterilmektedir.

Elektronik mühendisliği

Yapılan araştırmalardan sonra bu alanda hizmet veren şirketlerin büyüme potansiyeli olarak %39’luk büyümenin ön görüldüğü bu meslek dalının yıllık ortalama maaşının 67 Bin 100 Dolar olduğunu belirtmek istiyoruz.

Web tasarımcılığı

Potansiyel büyüme olarak ise %140 gösterilen bu iş alanın yıllık ortalama hızının yanı sıra yıllık ortalama kazancının 70 Bin 600 Dolar olarak gösterildiğini belirtmek istiyoruz.

Bu meslek grupları yapılan araştırmalardan sonra en çok kazandıran meslekler arasında ilk sıralarda gelmektedir. işte merak ettiğiniz meslek gruplarının yıllık aldığı maaşları.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir