En yaratıcı özgeçmiş örnekleri 2016

0

Evet 2016 CV trendlerinden bahsedelim. Son zamanlarda bir sürü farklı görüş var. CV sade mi olmalı? Detayları içermeli mi? Yaratcı özgeçmişler ne kadar etkili?

YARATICI CV ÖRNEKLERİ 2016: Başarı nerde saklı?

Öncelikle bu konuların sizin mesleğiniz, deneyiminize göre değişeceğini belirtmek isterim. Eğer görsel bir işte uğraşıyorsanız kesinlikle yaratıcı CV kullanmalısınız! Sizin diğerlerinden farklı bir bakış açınız olduğunu görmelerini sağlayın. Neden siz sorusuna ilk adımda cevap verin! Çünkü siz diğerlerinden bambaşka bir şekilde iş başvurusu yapıyor, kendinizi gösteriyorsunuz.

Şimdi gelelim yaratıcı Özgeçmişte olmazsa olmazlara:

Özelleştirin!

Özgünlük derken, sizi ifade etmesini kastediyorum. Başvurmak istediğiniz yer belirli ise, o şirketin ürünlerine ve kimliğine göre bir cv oluşturun. Mesela çikolata paketlerinin üzerine özgeçmişinizi yerleştirmeye ne dersiniz? Yada video ile o firmaya birebir hitab eden bir videoda kullanabilirsiniz. Aşağıya sizler için bir çok örnek ekledim. Sizlere özgeçmişinizi hazırlarken yardımcı olmasını umuyorum.

Görsellere önem verin! Çizgiler, grafikler kullanın!

Kelimeler üst üste bindiğinde, CV’nize bakan kişiyi yorabilir. Bu nedenle ona yardımcı olun. Özelliklerinizi çubuklarla, şekillerle ifade edin. Renkler katın CV’nize. Ancak bu demek değil ki rengarenk olsun! Renklerin uyumlu olmasına dikkat edin. Ve 3 farklı renk dışına çıkmayın.

.

Özgeçmişinizi sade tutun!

Yaratıcı bir CV hazırlarken, grafikler ve görseller ön plana çıkacağından, anlatacaklarınız sade olmalı. Diğer türlü yazılar birbirine girer. Ve iyice okunmaz bir hal alır. Sizler için daha önce CV hazırlarken dikkat etmeniz kurallar dizisi hazırlamıştır. Bu bilgiler size yardımcı olacaktır.

Size yardımcı olacak bir diğer yazı ise 2016 CV trendleri

 

Şimdide en beğendiğim ve en yaratıcı bulduğum CV’leri sizlerle paylaşıyorum:)

2016 Yaratıcı Özgeçmişler

yaratici-cv-1 yaratici-cv-2 yaratici-cv-3 yaratici-cv-4 yaratici-cv-5 yaratici-cv-6 yaratici-cv-7 yaratici-cv-8

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir