Emlak Komisyonculuğu Sertifikası

0

Emlak Komisyonculuğu Sertifikası

Emlak danışmanlığı gündüzde çok tercih edilen ve getirisi çok olan mesleklerden sayılmaktadır. Bir insanın emlak danışmanlığı yapabilmesi için sertifika alması gerekir. Sertifikası olmayan kimse emlak danışmanlığı yapamaz ve resmi kuruluşlarda çalışamaya hak kazanamaz.

Emlak Komisyonculuğu Sertifikası Nedir?

Emlak Komisyonculuğu Sertifikası emlak danışmanı olmak isteyen ve emlak dükkanı açmak isteyen kişilerin alması gereken bir sertifikadır.


Emlak Komisyonculuğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Emlak Danışmalığı Sertifikası almak için Milli Eğitim Müdürlüğünün açmakta olduğu kurslar vardır. Bunlara katılmak istemeyen kişiler ise Emlakçılar odalarının açmakta olduğu kurslara katılarak bu sertifikayı alıp emlak danışmanı olabilirler. Ama bu sertifikalarda Milli Eğitim onayı olmak zorunludur.

Emlak Komisyonculuğu Sertifikasını Almak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Komisyonculuğu Sertifikası almak için gerekli şartlar vardır. Bunlar 18 yaşını doldurmuş olmakla beraber en az lise mezunu olma zorunluluğudur.

Emlak Komisyonculuğu Sertifikasını Almak Ücretli midir?

Emlak Komisyonculuğu Sertifikasını almak ücretlidir. Bu ücret kurumdan kuruma değişebilmektedir. Ama ortalamaya vurulduğunda bu fiyat 400 liradan başlamaktadır. Değişen fiyatları olduğu gibi kurslarının şartları ve saatleri de değişebilmektedir. Bu yüzden Emlak Komisyonculuğu Sertifikası almadan önce bir araştırma yapmak gereklidir. Çünkü en iyisi Emlak Komisyonculuğu Sertifikası almak yerine hayatta işe yarayacak olan bu kurslarda dersleri iyi bir şekilde öğrenmektir gereklidir.

Emlak Komisyonculuğu Sertifikası Kaç Günde Alınır?

Emlak Komisyonculuğu Sertifikası kurumdan kuruma değişen ders saatlerine sahiptir. Ortalama olarak bu dersler 45 gün içinde tamamlanır ve Milli Eğitimden onaylı sertifika alınır.

Emlak Komisyonculuğu Sertifikasını Almak İçin Yaş Sınırı Var MI?

Emlak Komisyonculuğu Sertifikası için 18 yaşını doldurmak şarttır. Çünkü aynı zamanda lise mezunu olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu sertifika için 18 yaşını doldurup lise mezunu olmak gereklidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir